10. január 2007

- SK 8 rokovala v Žiline
- samosprávne kraje sú pripravené prevziať kompetencie úradov

 Tlačová správa
Žilina 10. januára 2007

Na Úrade Žilinského samosprávneho kraja v Žiline sa dnes pracovne stretli predsedovia samosprávnych krajov, aby koordinovali svoje aktivity okrem iného v oblasti financovania neštátneho školstva. Nepripravenosť rezortu školstva pri realizácii novely zákona o financovaní neštátnych školských zariadení potvrdzuje neopodstatnenosť niektorých štruktúr, ako sú napr. krajské školské úrady. Nevznikli žiadne nové skutočnosti, ktoré by mali viesť k zmene stanoviska združenia samosprávnych krajov SK 8, podporujúceho zrušenie krajských úradov a špecializovanej štátnej správy, pretože samosprávne kraje sú pripravené prevziať ich kompetencie. Vladimír Bajan, Juraj Blanár, Peter Chudík, Pavol Sedláček a Zdenko Trebuľa tiež prerokovali viaceré problémy, ktoré sa týkajú pôsobenia krajskej samosprávy.

V prípade ďalších otázok, kontaktujte, prosím:

Peter Kubica
hovorca ŽSK
0908 999 295
pkubica@zask.sk


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky