1. október 2007

- Žilinský samosprávny kraj signatárom Etického kódexu pre zavedenie eura
- 458 dní do zavedenia eura

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 1. október 2007

Žilinský samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom 160. organizácií na Kysuciach, Hornom Považí, Orave, Turci a Liptove, sa od 1. októbra 2007 stal ako prvý kraj signatárom Etického kódexu pre zavedenie eura. „Dnes nám ostáva 458 dní do zavedenia eura, a preto sa zodpovedne pripravujeme na túto zmenu,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. Cieľom Etického kódexu pre zavedenia eura (http://euro.gov.sk/index.php?ID=4004), vytvoreného v spolupráci splnomocnenca vlády pre zavedenie eura v SR a Podnikateľskej aliancie Slovenska, je príprava na úspešný prechod na novú menu, ako aj vytvorenie pocitu dôvery a dostatočnej informovanosti u verejných inštitúcií, podnikateľov a spotrebiteľov. „Obyvateľov Žilinského kraja môžeme ubezpečiť, že sa na našich školách, v sociálnych a zdravotníckych zariadeniach, ako aj kultúrnych inštitúciách nezneužije proces zavedenia eura na neodôvodnené cenové pohyby,“ dodal J. Blanár. ŽSK v súčasnosti aktualizuje stovky dokumentov (všeobecne záväzné nariadenia, smernice, zmluvy). Pre uľahčenie prípravných prác organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti pripravil pre ne Úrad ŽSK neverejný portál, ako základnú bázu aktuálnych usmernení a informácií. Ako jeden z prvých konkrétnych krokov bola od 1. augusta 2007 uvedená v prímestskej autobusovej doprave dopravná karta ako vzor elektronickej peňaženky, ktorá po prechode na euro nebude zaokrúhľovať smerom nahor, ale zaráta cestujúcemu každý cent.
Peter Kubica
hovorca ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky