1. december 2006

- nový vedúci odboru kultúry

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 1. december 2006

Predseda ŽSK Juraj Blanár menoval do funkcie vedúceho odboru kultúry Žilinského samosprávneho kraja Petra Ničíka zo Žiliny. Do kompetencií odboru kultúry patria galérie, múzeá, divadlá, knižnice, osvetové strediská a hvezdárne na Liptove, Orave, Turci, Hornom Považí a Kysuciach. J. Blanár sa k tomuto menovaniu vyjadril: „Kultúrna politika nášho kraja si zaslúži väčšiu pozornosť a otvorenie sa širokej verejnosti. Som presvedčený, že pán Ničík prinesie našej kultúre nové myšlienky, čo potvrdzujú aj jeho aktivity z minulosti, ako bol napríklad Žilinský literárny festival.“

V prípade ďalších otázok, kontaktujte, prosím:
Peter Kubica
hovorca ŽSK
0908 999 295
pkubica@zask.sk
www.regionzilina.sk