Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

tunel visnove budu

  • Tunel Višňové budú stavať podľa plánu
    (28.08.2007; Nový život Turca; č. 34/2007, s. 2; Filek Michal)
    Žilina ‑ Diaľničný tunel Višňové ‑ Dubná skala budú vraj stavať podľa pôvodného plánu a harmonogramu. Len nebude hotový do roku 2010, ale asi o dva roky neskôr. Na stretnutí s predsedom Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Jurajom Blanárom to prezentoval v piatok minulého týždňa minister dopravy Ľubomír Vážny. Vláda sa okrem výstavby tunela rozhodla aj pre konštrukciu a rozšírenie existujúcej cesty vedúcej cez Strečniansku úžinu. "Stavba tunela Višňové ‑ Dubná Skala je najlepšie pripravená zo všetkých úsekov, ktoré máme. V uznesení, ktoré vláda prijala, je presne zadefinované, že je nespochybniteľnou súčasťou diaľnice a do prevádzky sa spustí súčasne so všetkými ostatnými úsekmi. Fakt je však ten, že do roku 2 010 sa to nedá zrealizovať. Ide totiž o najkomplikovanejší tunel na Slovensku a nezanedbateľný je aj 2,5 km tunel Ovčiarske. Pokiaľ nebude dokončený úsek po Dubnú Skalu, budeme sa snažiť zmodernizovať cestu cez Strečniansku úžinu a využívať tú," uviedol Ľubomír Vážny.
    Podľa jeho slov úsek cez Strečniansku úžinu má slúžiť ako provizórium, kým nebudú dobudované tunely. "Pozostáva z dvoch častí. Jednou z nich je úsek od Kie pod Strečno. Od Strečna po Dubnú Skalu chceme potom rozširovať existujúcu cestu na štvorpruh. Na niektorých miestach budeme musieť urobiť zárezy do skaly a aj krátke mosty. Robiť sa to bude za plnej prevádzky," dodal minister.
    Rozhodnutie vlády ocenil župan Juraj Blanár. "Som rád, že vláda k tomuto problému pristúpila výsostne odborne. Všetko sa totiž bude realizovať tak, ako to bolo naplánované a pripravené. Dokonca rýchlejšie," povedal. Podľa ministra by mal byť totiž tunel hotový asi za 4,5 roka.

Spodná navigácia

Aktualizácia: 06.09.2007

Sekcie


Jazykové verzie webstránky