18. máj 2018

Župný Deň rodiny v Budatínskom parku už túto nedeľu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žilina, 18. mája – Deň rodiny – spoločná rodinná oslava s atraktívnym programom a aktivitami, ktorý po prvý raz organizuje Žilinská župa, sa uskutoční v nedeľu 20. mája v Budatínskom parku. Práve tam županka Erika Jurinová predstaví zámery v prospech rodín, ktoré vychádzajú zo stratégie rozvoja Žilinský kraj 22+.

„Chceme upriamiť pozornosť na rodinu, ktorá je dôležitá a nenahraditeľná. Jedným z našich cieľov je vo väčšej miere pomáhať a podporovať jednotlivcov a rodiny v sociálnej, ekonomickej a existenciálnej núdzi. Zameriame sa na rozvoj dobrovoľníckych aktivít v oblasti podpory rodiny a pomoci na území Žilinského kraja, chceme podporiť talentované deti zo sociálne znevýhodnených podmienok. Aj preto už v pondelok 21. mája na zastupiteľstve predkladáme návrh na zriadenie Nadácie ŽSK pre podporu rodiny,“ uviedla žilinská županka Erika Jurinová.

Deň rodiny je príležitosťou, kedy sa stretnú deti, ich rodičia, starí rodičia a blízki, aby spoločne strávili čas. V Budatínskom parku budú stánky a stanovištia 16 neziskových organizácií, na ktorých sa návštevníci parku zapoja do rozmanitých aktivít. Budú tvoriť, hádať, hľadať, hrať sa, chodiť cez prekážky, plniť rôzne úlohy, ako napríklad snažiť sa zladiť kroky, pričom budú mať navzájom zviazané nohy. Budú spolupracovať, aby výsledkom bola splnená úloha. To sa zaznačí do mapky, ktorú každá rodina dostane v stánku Žilinského samosprávneho kraja a za splnenie aspoň desiatich aktivít získajú od ŽSK darček. Na záver podujatia návštevníci môžu vyplniť dotazník, v ktorom vyjadria názor na nové župné podujatie.

Na hlavnom pódiu vystúpi Miriam Kaiser & Band, Divadlo, Balkansambel či ľudová hudba Javorníček. „Na rodinu sa v dnešnej dobe valí veľké množstvo útokov, a preto sme radi, že môžeme podporiť podujatie, ktoré sa týka práve rodiny. Pretože je to hodnota, na ktorej nám veľmi záleží,“ povedal Martin Jakubík z ĽH Javorníček.

 

Praktické informácie
Do Budatínskeho parku sa má verejnosť možnosť dostať mestskou hromadnou dopravou (zastávky Námestie Hrdinov v mestskej časti Budatín alebo Pri Kysuci v Považskom Chlmci, autobusové linky 21, 22, 27, 29, 30) alebo na bicykli po cyklotrase BikeKia. Pri vstupe do parku sú cyklostojany, kde je možné odložiť bicykle. „V prípade, že sa návštevníci Dňa rodiny rozhodnú pre dopravu autom, tak bude na úseku cesty II/583 v Žiline - Budatíne smer Teplička nad Váhom vyhradený jeden jazdný pruh pre parkovanie vozidiel, nasmerovanie bude riešené dočasným dopravným značením. Odtiaľ sa návštevníci akcie môžu peši presunúť po cyklotrase popri rieke Váh do areálu Budatínskeho hradu,“ priblížil riaditeľ odboru dopravy Úradu ŽSK Ivan Mokrý.

 

Vstup na akciu Deň rodiny v Budatínskom parku je zadarmo a deti do 15 rokov majú bezplatný vstup aj do Budatínskeho hradu. Sprievodný program začína v nedeľu 20. mája o 14. hodine, interpreti na hlavom pódiu vystúpia od 15. hodiny.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 18.05.2018

Sekcie


Jazykové verzie webstránky