27. JÚN 2014

Župné školy v lete

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja 

Žilina, 27. jún 2014

 

V piatok 27. júna sa zatvárajú školské brány, aby sa mohli začať letné prázdniny. Počas nich si študenti oddýchnu od vzdelávania, ich pedagógovia nazbierajú nové sily, ale odpočinúť si potrebujú aj školské priestory. „Žilinský samosprávny kraj je zriaďovateľom 65 stredných škôl na Hornom Považí, Kysuciach, Turci, Orave a Liptove, ktoré ale nebudú prázdninovať,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. „Školské priestory čaká veľké upratovanie, prerábanie tried a maľovanie, aby od septembra mohli naplno slúžiť pri vzdelávaní budúcich maturantov a absolventov škôl.“ Pôjde napríklad o školy – Gymnázium P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, Stredná odborná škola drevárska v Liptovskom Hrádku, Stredná priemyselná škola v Martine... Spojená škola v Tvrdošíne získa Zelenú posilňovňu, ktorú budú realizovať študenti so zamestnancami školy vďaka úspešnému projektu. Dokončievať sa bude jedáleň pri Hotelovej akadémii na Hlinskej v Žiline. Rekonštrukciou prejdú aj laboratóriá chémie, fyziky a biológie na Gymnáziu V. P. Tótha v Martine.

„Ale letný život našich škôl sa bude sústreďovať aj na vzdelávacie aktivity,“ dodal župan Juraj Blanár. Stredná zdravotnícka škola v Dolnom Kubíne ponúkne počas júla i augusta kurzy prvej pomoci pre vodičov. Študenti zo Strednej priemyselnej školy stavebnej v Žiline sa zúčastnia fyzikálneho kempu v Moravskom Sv. Jáne a matematického kempu v Rajeckej Lesnej. Gymnazistov z Turzovky čaká účasť vo finále medzinárodnej súťaže o NATO Aliante 2014 a mladých ľudí z Obchodnej akadémie v Čadci na finálnom meetingu Medzinárodnej obchodnej hry v talianskej Perugii. Kreatívci zo Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku si rozložia stánok tvorivých dielní priamo počas Festivalu Východná a gymnazisti z Liptovského Hrádku absolvujú majstrovstvá sveta v súťaži RoboCup 2014 v Brazílii.

 

Mgr. Peter Kubica
riaditeľ
odbor informácií a zahraničných vzťahov

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 09.01.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky