26. júl 2017

Župné internáty prejdú rozsiahlou obnovou

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 26. júl 2017

Žilinský samosprávny kraj obnoví internáty stredných škôl v župnej pôsobnosti. Podľa slov žilinského župana Juraja Blanára investuje ŽSK do rekonštrukcií približne 3,4 miliónov eur. „Presné ceny budeme vedieť až po skončení verejných obstarávaní, takže predpokladáme, že budú o niečo nižšie, no v rozpočte máme vyčlenené viac ako tri milióny eur na obnovu deviatich internátov. Pôjde o rôzne práce, budovy buď zateplíme, vymeníme okná, dvere, balkóny, alebo zmodernizujeme hygienické zariadenia či v jednom prípade dokonca vymeníme starý výťah, ktorý už dosluhuje,“ uviedol predseda ŽSK s tým, že práve s rekonštrukciou výťahu už župa začala v internáte Spojenej školy v Nižnej. Práce by tak mali byť ukončené ešte pred začiatkom školského roka.

Pripravená je tiež obnova školského internátu Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste, ktorá síce presiahne do obdobia nového školského roka, no študentov obmedzí len stavebný ruch počas úpravy a zateplenia budovy či výmeny podláh. „Ide o prvú etapu rekonštrukcie, ktorá nás čaká približne od augusta do začiatku budúceho roka. Verejné obstarávanie nám neumožnilo začať s prácami už skôr cez prázdniny, preto verím, že ubytovaní žiaci zvládnu určité obmedzenia, aby sme mohli vyriešiť akútne problémy zatekania či statiky balkónov, ktoré je nevyhnutné odstrániť,“ priblížil J. Blanár. 

Aktuálne prebieha súťaž na zhotoviteľa zateplenia a výmeny okien v Školskom internáte v Ružomberku a Žilinský kraj plánuje v najbližších týždňoch vyhlásiť aj ďalšie súťaže na modernizácie ubytovacích zariadení pre študentov v jednotlivých župných regiónoch. V areáli Dopravnej akadémie v Žiline vybuduje ŽSK v internáte nadstavbu, ktorou nielen vyrieši havarijný stav strechy, ale taktiež rozšíri priestory. Kvalitnejšie ubytovanie budú mať i žiaci pri Strednej zdravotníckej škole v Žiline a rovnako Strednej priemyselnej škole v Martine. Hygienické zariadenia vynoví župa pre študentov ubytovaných v rámci Obchodnej akadémie v Liptovskom Mikuláši a kompletná rekonštrukcia sa pripravuje tiež v internáte Spojenej školy v Tvrdošíne.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 31.07.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky