Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

11. jún 2019

Župná nemocnica medzi špičkou nemocníc v liečbe pacientov s cievnou mozgovou príhodou

 

 

 

 


11.6.2019, Žilina – Liptovská nemocnica v pôsobnosti Žilinskej župy získala významné medzinárodné ocenenie Angels awards za výsledky v liečbe pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Rovnaké ocenenie získala už vlani.

 

Liečba cievnej mozgovej príhody, ľudovo porážky, zažila v poslednej dekáde intenzívny rozvoj. Pred desiatimi rokmi zostávali pacienti po porážke ochrnutí a ťažko hendikepovaní, ak vôbec takúto udalosť prežili. ,,Dnes vďaka modernej liečbe je možné týmto pacientom pomôcť v akútnom štádiu. Je však nevyhnutné prísť do nemocnice čo najskôr. Takáto liečba je mimoriadne komplexná a vyžaduje si skúsený a vzdelaný tím odborníkov ako z odboru neurológie, tak rádiológie, či intervenčnej rádiológie,“ uviedol Michal Kováčik, primár neurologického oddelenia Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu.

Výsledky v liečbe pacientov s porážkou analyzuje Európska organizácia pre cievne mozgové príhody. Na základe zozbieraných dát sa udeľujú ocenenia najvyššej kvality Angels awards pre špičkové pracoviská v liečbe porážky. Neurologické oddelenie Liptovskej nemocnice s poliklinikou získalo ocenenie najvyššej kvality aj v roku 2018, čo potvrdzuje nastavený trend vysokej kvality. Ocenenie v Miláne prevzal primár oddelenia Michal Kováčik.

Okrem liečby je pre pacientov mimoriadne dôležitý i manažment prípadných komplikácií a ošetrovateľská starostlivosť. ,,Preto sme tento rok otvorili zmodernizovanú a zrekonštruovanú neurologickú jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS) v Liptovskej nemocnici v Liptovskom Mikuláši,“ dodala Silvia Pekarčíková, riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK. Rekonštrukciu za vyše 207-tisíc eur financoval Žilinský samosprávny kraj. Priestory aj vybavenie konečne zodpovedajú najnovším štandardom. Nová JIS-ka pribudla aj v Kysuckej nemocnici v Čadci.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 11.06.2019

Sekcie


Jazykové verzie webstránky