18. apríl 2016

ŽUPATOUR odštartovala v Turčianskych Tepliciach

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 18. apríl 2016

Cykloséria Žilinského samosprávneho kraja Žilinská ŽUPATOUR 2016 začala prvým pretekom v sobotu 16. apríla 2016 na AGGLU TURIECKAPe v Turčianskych Tepliciach. Trasu pre technicky náročnejších jazdcov cross country absolvovalo spolu 120 cyklistov od najmenších detských kategórií až po veteránov. „Našu tour sme začali na Turci a pokračovať budeme v ďalších regiónoch Žilinského kraja. Prvý pretek dopadol výborne a verím, že s rovnakým nadšením budú súťažiť pretekári aj v Liptove, Orave, Hornom Považí a na Kysuciach,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár po absolvovaní prvej súťaže ŽUPATOUR. Ako ďalej dodal, pre všetkých cyklistov, ktorí absolvujú aspoň štyri z pretekov, je pripravený jedinečný župný cyklodres. Ocenenia pre najlepších jazdcov získajú na základe celkového hodnotenia pretekári rôznych kategórií. „Najväčším lákadlom je určite unikátny cyklodres Žilinskej župy, ale na hodnotné vecné ceny sa môžu tešiť napríklad aj rodiny s deťmi, pre ktorých je určená špeciálna kategória,“ dodal predseda ŽSK. 

Ako informoval koordinátor Žilinskej ŽUPATOUR Slavomír Strečanský, najbližšie čaká cyklistov júnová Nízkotatranská MTB Tour v Liptovskej Lužnej. „Nasledovať bude už tradične známy a obľúbený AUTHOR ŠKODA bikemaratón Súľovské skaly. V júli ŽUPATOUR navštívi Oravský cyklomaratón v Dolnom Kubíne a v septembri cyklosériu uzavrie ISTROFINAL SNEŽNICKÝ MTB maratón,“ priblížil S. Strečanský.

Všetky informácie o župných pretekoch, výsledkoch a fotogalérie nájdu záujemcovia na oficiálnej webstránke Žilinskej ŽUPATOUR www.zupatour.sk a Facebook stránke „Žilinská ŽUPA TOUR“. Zostrih z pretekov tu.  

Výsledky prvého preteku cyklosérie. 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK