16. október 2017

Župa ocenila 39 osobností z oblasti sociálnych služieb a zdravotníctva

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 16. október 2017

Po ôsmykrát ocenil Žilinský samosprávny kraj 26 zamestnancov domovov sociálnych služieb v župnej pôsobnosti a po štvrtýkrát 13 pracovníkov v nemocniciach a poliklinike v regiónoch ŽSK. Ocenenie si z rúk žilinského župana Juraja Blanára prevzali zdravotné sestry, sanitári, kuchárky, údržbári i primári oddelení. „Našou prioritou je neustále v kraji zvyšovať kvalitu služieb v zdravotníckej aj sociálnej oblasti. V pôsobnosti máme 26 domovov sociálnych služieb, štyri nemocnice a jednu polikliniku na Orave, Hornom Považí, Kysuciach, Turci i v Liptove. Investujeme do nich milióny eur, no pokiaľ nebudeme mať kvalitných a odborných pracovníkov, moderné priestory nebudú stačiť. Preto si úprimne vážim nesmiernu obetavosť, ktorú naši zamestnanci vynakladajú každý deň, aby bolo o pacientov a klientov čo najlepšie postarané. Aj takýmto spôsobom im chceme za ich prácu poďakovať,“ uviedol predseda ŽSK. Kraj podľa neho ocenil spolu s dnešnými laureátmi už 251 osobností. „Vďaka nim sa posúvame ďalej, zvyšujeme kvalitu a rozvíjame naše zariadenia. Postupne znižujeme modernizačný dlh na starých budovách, ktorý sme zdedili od štátu, zatepľujeme, obnovujeme vnútorné priestory, rekonštruujeme oddelenia a zlepšujeme prostredie, v ktorom naši zamestnanci pracujú,“ doplnil žilinský župan. 

Žilinský samosprávny kraj patrí medzi najväčších poskytovateľov sociálnych služieb na Slovensku a ako zdôraznila riaditeľka odboru sociálnych služieb ŽSK Marta Pauková, župa vyčleňuje v rámci krajského rozpočtu pre túto oblasť najviac finančných prostriedkov. „Tento rok preinvestujeme 3,7 milióna eur len do stavebných investícií. Rovnako sme zvýšili platy sociálnych pracovníkov, na mzdy sme vyčlenili v porovnaní s minulým rokom o viac ako tri milióny eur viac. V našich domovoch sociálnych služieb sa nestaráme len o seniorov, ktorí k nám prídu na sklonku života, ale ide aj o klientov s piatom či šiestym stupňom odkázanosti, ktorí sú odkázaní výlučne na pomoc druhých. Naši zamestnanci si preto zaslúžia veľký obdiv a uznanie za ich prácu,“ priblížila M. Pauková.

Nasadenie a obetavosť vyzdvihla tiež riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková v prípade pracovníkov Kysuckej nemocnice v Čadci, Liptovskej nemocnice v Liptovskom Mikuláši, Dolnooravskej nemocnice v Dolnom Kubíne, Hornooravskej nemocnice v Trstenej a Oravskej polikliniky v Námestove. „Toto ocenenie je len malým poďakovaním za všetky hodiny, ktoré venovali práci, starostlivosti o druhých. Nejde len o sestry a lekárov, ale aj sanitárov, laborantov, údržbárov, administratívnych pracovníkov či upratovačky. Zabezpečujú, aby mali pacienti odbornú pomoc, čisté a teplé prostredie, správnu výživu a aby naše zdravotnícke zariadenia mohli hospodáriť každý rokom efektívnejšie,“ dodala A. Majbíková.

Zoznam ocenených pracovníkov podľa regiónov Žilinského kraja:

KYSUCE

Janka Fudorová, CSS (Centrum sociálnych služieb) PARK, Čadca,

Andrea Gschillová, CSS Slniečko, Oščadnica,

Pavol Kijovský, CSS Horelica, Čadca,

Vierka Macášková, CSS Žarec, Čadca,

Eva Neomániová, CSS Fantázia, Kysucké Nové Mesto,

Mária Remišová, ZpS (Zariadenie pre seniorov) a DSS (Domov sociálnych služieb) Kysucké Nové Mesto,

 

Jana Bartošová, Kysucká nemocnica v Čadci,

Ľubomíra Mitková, Kysucká nemocnica v Čadci,

Jozef Stolárik, Kysucká nemocnica v Čadci,

 

ORAVA

Jana Brňáková, DSS a ZpS Zákamenné, 

Andrea Drexlerová, CSS PRAMEŇ, Dolný Kubín,

Helena Jarinová, CSS ORAVA, Tvrdošín,

Viera Podstrelená, ZpS a DSS Dolný Kubín, 

Marta Serdelová, CSS STUDIENKA, Novoť,

 

Marta Birásová, Hornooravská nemocnica v Trstenej,

Drahomíra Kadlubová, Hornooravská nemocnica v Trstenej,

Vlasta Zaťková, Hornooravská nemocnica v Trstenej,

 

Jana Dudášová, Dolnooravská nemocnica v Dolnom Kubíne,

Jolana Fejová, Dolnooravská nemocnica v Dolnom Kubíne,

Dáša Smoleňová, Dolnooravská nemocnica v Dolnom Kubíne,

 

Helena Kucáková, Oravská poliklinika v Námestove,

 

HORNÉ POVAŽIE

Zuzana Bačíková, HARMÓNIA – ZpS, DSS a útulok, Žilina,

Martina Benediková, CSS LÚČ, Žilina,

Janka Kianičková, CSS TAU, Turie,

Zita Králiková, DSS SYNNÓMIA, Žilina,

Mária Mišejková, ZpS a DSS Žilina, Karpatská,

Viera Štefánková, ZpS a DSS Terchová,

Silvia Verešová, CSS STRANÍK, Žilina,

 

TURIEC

Emília Hanková, CSS Horný Turiec,

Jana Jendrálová, CSS Ľadoveň, Martin,

Anna Štefánková, DSS Méta, Martin,

 

LIPTOV

Andrea Klepáčová, DSS a ŠZ (Špecializované zariadenie) Liptovský Hrádok,

Janka Kuffová, LIKAVA – CSS, Likavka,

Monika Mlynarčíková, CSS ANIMA, Liptovský Mikuláš,

Marta Poliačiková, TROJLÍSTOK – CSS, Ružomberok,

Jaroslav Uličný, CSS EDEN, Liptovský Hrádok,

 

Želmíra Kvetková, Liptovská nemocnica v Liptovskom Mikuláši,

Anton Moyš, Liptovská nemocnica v Liptovskom Mikuláši,

Helena Pondušová, Liptovská nemocnica v Liptovskom Mikuláši.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK