13. február 2016

Zima začína i bežkárom. Beskydsko – Javornícka magistrála láka čerstvo upravenou stopou.

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 13. február 2016

Po decembri skúpom na sneh priniesol koniec januára milovníkom zimných športov biele zjazdovky, kopce či hrebienky. Beskydsko – Javornícka lyžiarska bežecká magistrála ponúka milovníkom zimy jedinečný zážitok spojený s prekrásnym výhľadom na zasnežené Javorníky priamo z trasy magistrály. Od dnešného dňa sa začalo s úpravou 54 kilometrov z Makova – Kasární až na Husárik (Čadca). „Je to dobrá správa pre všetkých bežkárov, medzi ktorých patrím aj ja sám, a preto verím, že snehové podmienky nám vydržia a budeme si môcť prechod magistrálou vychutnať. Ratrak bude stopu upravovať podľa potreby a informácie o tom, ako to na trase vyzerá, nájdu záujemcovia na našej webovej stránke. Z pohodlia domova si tak bežkári môžu jednoducho skontrolovať podmienky a rozhodnúť sa, či na bežky vyrazia, alebo nie,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár. Podľa jeho slov nájdu na stránke www.zilinskazupa.sk informácie nielen z GPS zariadenia nainštalovanom na ratraku, ale tiež údaje o hĺbke snehu, teplote či prípadných prekážkach na trati. „Na trase v osade Bielovci na Semeteši sme minulý rok umiestnili i webkameru, vďaka čomu máme k dispozícií zábery aktualizované každú hodinu,“ doplnil Blanár. Svoje komentáre a fotografie môžu kedykoľvek na web online pridávať i návštevníci magistrály. Žilinský kraj zabezpečí aj túto zimu úpravu trate tak, aby sa slovenská stopa strela s tou českou na Kasárňach. Bežkársky zážitok si tak môžu športoví nadšenci vychutnať s prepojením oboch strán republík.

Tradičný prechod magistrálou, ktorý pomyselne odštartuje bežkársku sezónu, čaká všetkých bežkárov v sobotu 20. februára 2016. „Po minuloročnej rekordnej návštevnosti tohto podujatia očakávame rovnako veľký záujem. Ak nám počasie bude priať, verím, že ľudia využijú skvelú príležitosť a vyrazia bežkovať spolu s nami,“ uzavrel predseda ŽSK.

Čerstvé a aktuálne informácie o dianí na Beskydsko – Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále sú dostupné na webovej stránkewww.zilinskazupa.sk v sekcii Bežkoservis alebo na Facebook stránke Beskydsko – Javornícka lyžiarska bežecká magistrála. 

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 13.02.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky