31. júl 2017

Žilinský župan ocenil hokejbalových majstrov

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 31. júl 2017

Predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár dnes prijal zástupcov majstrovskej výpravy v hokejbale z Pardubíc 2017. Členom tímu, ktorý už po tretíkrát za sebou obhájil zlatú medailu na majstrovstvách sveta, vyjadril žilinský župan nielen poďakovanie za úspešnú reprezentáciu Slovenska, ale najmä Žilinského kraja, keďže mnoho kľúčových hráčov pochádza práve z regiónov ŽSK. „Sú to rodáci z Turca, Kysúc či Žiliny, ktorí v rozhodujúcich momentoch dávali góly, asistencie alebo bránili. Aj vďaka nim sa slovenskému družstvu podarilo prejsť základnú skupinu bez prehry a následne zdolať v semifinále i Česko a vybojovať zlato s Kanadou. Majú môj úprimný obdiv a veľkú vďaku za námahu a odhodlanie, ktoré vložili do všetkých zápasov a prípravy,“ uviedol J. Blanár.

Semifinálový zápas s Českom bol podľa hokejbalistov rekordný, prišiel naň historicky najvyšší počet návštevníkov, viac ako 7500 športových nadšencov. „Zápas proti Kanade sme si po semifinále užili, vedeli sme, že medailu sme vybojovali a tá zlatá bola už čerešničkou na torte,“ zhodli sa majstri sveta. „Je to skvelý úspech. Slovensko teraz drží prvenstvo v počte medailí, no lídrom sú zatiaľ Kanaďania, ktorí majú o jednu zlatú viac, no verím, že o dva roky ich predbehneme,“ dodal žilinský župan.

Majstrovstvá sveta v hokejbale prebiehajú od roku 1996 v dvojročných cykloch a od roku 2005 v dvoch výkonnostných divíziách, slovenskí hokejbalisti sú držiteľmi štyroch zlatých medailí z rokov 1999, 2013, 2015 a 2017. 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 31.07.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky