3. marec 2018

Žilinský samosprávny kraj si uctil pamiatku Jána Kuciaka

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja 

Žilina 3. marec 2018

 

Jurinová: Nechcem žiť v krajine, kde sa vraždia nevinní mladí ľudia, len preto, že snívajú o lepšom a krajšom Slovensku

Žilinský samosprávny kraj si v sobotu pri príležitosti poslednej rozlúčky uctil pamiatku tragicky zosnulého novinára Jána Kuciaka, ktorý pochádzal z obce Štiavnik v okrese Bytča. „Ako županka jeho rodného kraja som vyzvala aj ostatných predsedov krajov, aby sa pripojili k spomienke naňho a jeho snúbenicu vyvesením čiernej zástavy na jednotlivých úradoch. Obaja si zaslúžia, aby sme si ich navždy pamätali a najmä uctili ich pamiatku,“ uviedla predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, ktorá sa zúčastní poslednej rozlúčky so zavraždeným novinárom.
Žilinský samosprávny kraj dnes vyvesil čiernu zástavu na znak úcty a pamiatky tragicky zosnulej dvojici mladých ľudí. „Nechcem žiť v krajine, kde sa vraždia nevinní mladí ľudia, len preto, že snívajú o lepšom a krajšom Slovensku. V práci Janka Kuciaka musíme pokračovať všetci, ktorí tiež chceme mať zo Slovenska lepšiu a slušnú krajinu,“ dodala Jurinová.
Novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždil doteraz neznámy páchateľ minulý týždeň v ich dome v obci Veľká Mača. Kuciak sa ako novinár portálu aktuality.sk venoval odhaľovaniu korupcie, nezákonných postupov štátnych orgánov ale najmä prepojeniu politiky na kruhy organizovaného zločinu. Jeho posledný článok, na ktorom pred smrťou pracoval, hovoril o osobných kontaktoch talianskych podnikateľov prepojených na taliansku mafiu s ľuďmi z blízkeho okolia premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica.