21. november 2015

Žilinský samosprávny kraj ocenil dlhoročný prínos Únie žien Slovenska

  

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 21. november 2015

V priestoroch kongresovej sály Žilinského samosprávneho kraja sa v sobotu 21. novembra 2015 uskutočnilo slávnostné zhromaždenie pri príležitosti 70. výročia vzniku Únie žien Slovenska (ÚŽS). „Jedna z najstarších aktívnych ženských organizácií už od roku 1945 vytvára priestor pre rozvoj žien a ich plnohodnotnú sebarealizáciu. Je mi veľkou cťou, že môžem Krajskej organizácii Únie žien Slovenska za jej mimoriadny celospoločenský prínos udeliť naše najvyššie ocenenie Žilinskej župy, a to zlatý Litteras Memoriales. Zároveň by som rád ocenil aj okresné organizácie, ktoré počas 70 rokov aktívne a vždy inšpiratívne pristupovali k svojmu poslaniu,“ zdôraznil počas odovzdávania ocenení predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár. Z jeho rúk si ocenenie prevzala predsedníčka Krajskej organizácie ÚŽS Alena Kuniaková a rovnako sedem okresných organizácií v Čadci, Kysuckom Novom Meste, Dolnom Kubíne, Liptovskom Mikuláši, Martine, Turčianskych Tepliciach a Žiline.

„Únia žien už 70 rokov organizuje na území Slovenska a Žilinského kraja mnoho podujatí a vytvára priestor pre rozvoj žien. Podávame pomocnú ruku a snažíme sa podporovať ženy v ich rodinnom a zároveň pracovnom živote. Medzi nami sú nadané a talentované členky, ktoré sa popri starostlivosti o rodinu dokázali presadiť aj vo svojom profesionálnom povolaní. Chcela by som poďakovať všetkým našim organizáciám za prácu, ktorú vykonávajú a ktorou Úniu žien posúvajú už sedem desaťročí vpred,“ uviedla A. Kuniaková. ÚŽS ocenila aj 37 členiek za mimoriadnu, dlhoročnú a aktívnu prácu v ženskej organizácii. Žilinský župan vyzdvihol najmä ochotu, s ktorou ženy pomáhajú tým, ktorí to potrebujú. „V našej spoločnosti je potrebné počuť aj ženský hlas, ktorý sa pozerá sa na veci z trochu iného uhla pohľadu. Únia žien Slovenska má takmer 12-tisíc členiek a takáto veľká členská základňa si zaslúži našu podporu,“ uzavrel J. Blanár.


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK