6. apríl 2016

Žilinský kraj spoznávali na Úrade ŽSK ôsmaci zo Žiliny

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 6. apríl 2016

Študenti ôsmeho ročníka Súkromnej základnej školy na Oravskej ceste v Žiline dnes navštívili Úrad Žilinského samosprávneho kraja. Okrem prehliadky budovy, počas ktorej navštívili kanceláriu prvého kontaktu, foyer či kongresovú sálu, v ktorej zasadajú krajskí poslanci, získali tiež viac informácií o fungovaní Žilinskej župy a jej kompetenciách v oblasti školstva, sociálnych vecí, dopravy, zdravotníctva a ďalších. „Návštevu nášho úradu absolvovali žiaci v rámci predmetu občianska výchova a my si veľmi vážime túto aktivitu učiteľov, ktorí chcú deťom ukázať, ako v skutočnosti vyzerajú priestory, v ktorých rokujú poslanci či sídli samotný predseda Žilinského samosprávneho kraja. Je dôležité, aby sa už na základnej škole žiaci oboznámili s krajom, v ktorom žijú a vedeli, aké máme kompetencie a aké oblasti u nás riešime,“ priblížila riaditeľka odboru školstva ŽSK Dana Mažgútová, ktorá ôsmakov na pôde ŽSK sprevádzala. 

Fungovanie krajskej samosprávy približuje župa rovnako i žiakom stredných škôl, ktoré sú v jej kompetencii. „Zorganizovali sme už viacero súťaží, ktorými šírime meno našej župy aj medzi stredoškolákmi. Či už súťaž V jednom kuse v našom buse, kde mohli študenti vyhrať autobus na celodenný výlet či najnovší projekt Priechody bez nehody s hlavnou cenou raftovania na Váhu pre celú triedu. Snažíme sa, aby aj budúca generácia chápala činnosť kraja a vedela, že sa na nás môže obrátiť v rozličných oblastiach, ktoré v Žilinskej župe riadime,“ doplnil riaditeľ Úradu ŽSK Pavol Holeštiak. 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 06.04.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky