24. máj 2017

Žilinskí konzervatoristi spievali s Alexandrovcami

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 24. máj 2017

Členovia svetoznámeho ruského armádneho súboru Alexandrovci navštívili Žilinský samosprávny kraj. Očakávané slovenské turné začínajú dnes večer v krajskom meste Žilina. Pred koncertom absolvovali i hudobný workshop so študentmi Konzervatória v Žiline v pôsobnosti Žilinskej župy. Ako uviedol podpredseda ŽSK, ktorý delegáciu privítal na území kraja, žiaci mohli počas unikátneho stretnutia spoznať nielen umelcov a niektoré z ich špecifických nástrojov, ale so známymi sólistami súboru si tiež zaspievať. „Veľmi nás teší, že členovia tak výnimočného zoskupenia prijali naše pozvanie a stretli sa so študentmi konzervatória. Bol to pre nich nezabudnuteľný zážitok a určite ich motivoval do budúcnosti,“ uviedol žilinský vicežupan s tým, že Alexandrovci ocenili predovšetkým talent mladých konzervatoristov. Okrem slovenskej piesne Na kráľovej holi spoločne zaspievali i ruské pesničky Kalinka či Kaťuša.

Žilinská župa spolupracuje s Ruskou federáciou dlhodobo a zúčastňuje sa mnohých medzinárodných veľtrhov, v rámci ktorých prezentuje históriu, kultúru a investičné príležitosti kraja. Jej partnerským regiónom je Ivanovská oblasť.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK