7. apríl 2016

Cyklisti, pozor! Žilinská ŽUPATOUR štartuje už o deväť dní!

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 7. apríl 2016

Jedinečná jazda piatimi historickými regiónmi Žilinského kraja na bicykli začína v sobotu 16. apríla 2016. ŽSK odštartuje prvým pretekom Žilinskej ŽUPATOUR v rámci AGGLU TURIECKAPu v Turčianskych Tepliciach sériu piatich cyklistických súťaží, ktoré do konca leta navštívia okrem Turca i Liptov, Horné Považie, Oravu a Kysuce. „Táto unikátna súťaž začína už budúci víkend a ja verím, že všetci milovníci cyklistiky majú svoje bicykle nachystané. Nová sezóna je tu a spolu s ňou aj naša ŽUPATOUR, v ktorej budú cyklisti zbierať body a súťažiť o špeciálny župný cyklodres a záverečný župný pohár. O deväť dní štartujeme v Turčianskych Tepliciach, v júni sa presunieme do Liptovskej Lúžnej a Súľova, júl bude patriť Dolnému Kubínu a september uzavrieme v Snežnici,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár. Každý účastník, ktorý absolvuje aspoň štyri z vybraných župných pretekov, automaticky získa cyklodres s originálnou potlačou a farbami Žilinskej župy. 

„Očakávaný sobotný pretek v Turčianskych Tepliciach je ideálny najmä pre vyznávačov horskej cyklistiky a tých, čo sa neboja pridať do pedálov a chcú si overiť svoju výdrž a technickú zdatnosť v lesoparku Bôr, ktorý bude dejiskom týchto pretekov. Na svoje si prídu však aj deti od osem rokov a ďalšie kategórie, ktoré sú v rámci súťaže pripravené. Snáď počasie bude priať a vychutnáme si prvý zo série župných pretekov v čo najväčšom počte,“ uviedol koordinátor Žilinskej Župatour Slavomír Strečanský.

Pre všetkých vyhlásila Žilinská župa aj aktuálnu súťaž na jej Facebook stránkach „Žilinský samosprávny kraj“, v rámci ktorej fanúšikovia súťažia o užitočné a originálne cyklobalíčky. Najnovšie video Žilinskej ŽUPATOUR nájdete na odkaze https://www.youtube.com/watch?v=T_GKMqZvdks

Všetky informácie z jednotlivých pretekov budú priebežne zverejňované na oficiálnej stránke www.zupatour.sk alebo vo Facebook skupine „Žilinská ŽUPA TOUR“. Organizátorov môžu záujemcovia kontaktovať aj na mailovej adrese zupatour@zilinskazupa.sk.  

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 07.04.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky