Vincent Hložník v Považskej galérii umenia

Vincent Hložník v Považskej galérii umenia

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 

24. apríl 2017

Žilinská ŽUPATOUR odštartovala prvými pretekmi v Turci

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 24. apríl 2017

Druhý ročník unikátnej cyklosérie Žilinská ŽUPATOUR otvoril cyklistickú sezónu v sobotu 22. apríla pretekmi v Turčianskych Tepliciach. Obľúbený AGGLU OPEN TURIECKAP aj tento rok prilákal cyklistov všetkých vekových kategórií. „Na štart sa postavilo viac ako 150 pretekárov, súťažili deti i veteráni. Trať bola i tento rok technicky náročnejšia ako na ostatných pretekoch, pričom počasie nebolo ideálne, no každý tak mohol prekonať svoje možnosti, čo je cieľom ŽUPATOUR,“ priblížil atmosféru prvých pretekov koordinátor Žilinskej ŽUPATOUR Slavomír Strečanský.

Séria i tento rok ponúka päť jedinečných cyklodestinácií, ktoré prevedú súťažiacich piatimi historickými regiónmi Žilinského kraja. „Začali sme na Turci a najbližšie nás čakajú preteky v Liptove. Cyklisti si zmerajú sily v rôznych terénoch, popritom budú zbierať body do celkového hodnotenia a okrem súťaže o župný pohár získa každý, kto sa zúčastní minimálne štyroch z piatich pretekov, špeciálne cyklistické nohavice. Minulý rok si takmer 60 cyklistov vybojovalo župný cyklodres, doplniť ho teda môžu i originálnym spodným dielom,“ doplnil žilinský župan Juraj Blanár.

Minuloročnej série sa zúčastnilo viac ako 2.200 pretekárov, župa očakáva, že nový ročník priláka opäť ďalších cyklonadšencov. V polovici júna budú môcť štartovať na Nízkotatranskej MTB Tour v Liptovskej Lúžnej a o týždeň na to si vyskúšať najobľúbenejšie úseky AUTHOR ŠKODA Bikemaratónu Súľovské skaly. Letné prázdniny otvorí Oravský cyklomaratón v Dolnom Kubíne a tour zakončí ISTROFINAL SNEŽNICKÝ MTB maratón v Snežnici. Ako pripomenul S. Strečanský, podmienkou účasti je vždy platná registrácia na vybrané súťaže. „Zúčastniť sa môžu cyklomilovníci rôzneho veku, každý bude zaradený do príslušnej kategórie. Naším najmladším účastníkom bol zatiaľ päťročný cyklista a najstarším zase 76-ročný, takže niet sa čoho obávať, stačí mať len chuť šliapnuť do pedálov,“ dodal cyklokoordinátor ŽUPATOUR.

Všetky informácie o župných pretekoch, výsledkoch a fotogalérie, nájdu záujemcovia na oficiálnej webstránke Žilinskej ŽUPATOUR www.zupatour.sk a Facebook stránke Žilinská ŽUPA TOUR. Pre viac informácií je k dispozícii mailová adresa .

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 24.04.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky