17.január 2017

Žilinská ŽUPATOUR je späť. Bikerov čakajú ďalšie unikátne ceny.

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 17. január 2017

Po úspešnom štarte prvého ročníka sa cyklopreteky pod hlavičkou Žilinskej župy vracajú späť na trate Žilinského kraja. Päť historických regiónov navštívi päť jedinečných cyklosúťaží, počas ktorých si milovníci MTB zmerajú sily v rôznych terénoch, nazbierajú body do priebežného hodnotenia, zabojujú o víťazný pohár a poriadne si zašportujú. „Minulý rok sa ŽUPATOUR zúčastnilo viac ako 2.200 súťažiacich, pričom takmer 60 z nich absolvovalo štyri a viac pretekov série. Získali tak unikátny cyklodres Žilinskej župy. Tento rok máme pre cyklistov pripravené ďalšie prekvapenia a verím, že si ŽUPATOUR znovu nájde miesto v ich kalendári cyklosúťaží,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov je Žilinský kraj rajom pre cyklistov, má viac ako 2.400 kilometrov značených cyklotrás. Župa preto neustále pracuje na rozvoji i budovaní cyklistickej infraštruktúry a snaží sa vytvárať pre tento obľúbený šport a jeho nadšencov nové výzvy a podujatia.

Žilinská ŽUPATOUR odštartuje rok 2017 koncom apríla v Turčianskych Tepliciach na AGGLU TURIECKAPe. „Po malej prestávke pretekári v polovici júna vyrazia na Nízkotatranskú MTB Tour v Liptovskej Lúžnej a následne cykloséria zamieri na populárny AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly, kde sa v minulom roku aj napriek vysokým horúčavám zúčastnil rekordný počet cyklistov,“ informoval koordinátor Žilinskej ŽUPATOUR Slavomír Strečanský s tým, že v Súľove štartovalo viac ako tisíc župných cyklistov. Letné prázdniny začnú Oravským cyklomaratónom v Dolnom Kubíne a sériu zakončí ISTROFINAL SNEŽNICKÝ MTB maratón v Snežnici. „Preteky sú pre nadšencov všetkých vekových kategórií, v prvom ročníku sme mali päťročného, ale aj 76-ročného cyklistu, takže zúčastniť sa môže každý, kto má chuť šliapnuť do pedálov a spoznať Žilinský kraj,“ dodal S. Strečanský.

Lákadlom sú opäť špeciálne župné ceny pre tých, ktorí absolvujú minimálne štyri z piatich pretekov a taktiež pre záverečných víťazov v jednotlivých kategóriách. „Už teraz sa teším na všetkých milovníkov dvoch kolies, s ktorými sa stretnem na štarte. Je to skvelá príležitosť, ako vidieť skryté zákutia na Kysuciach, Turci, Hornom Považí, v Liptove či Orave, keďže organizátori sa snažia trate každý rok trochu pozmeniť a ukázať vždy niečo nové,“ doplnil žilinský župan.

Podmienkou účasti je platná registrácia na vybrané súťaže v rámci cyklosérie na stránke www.mtbiker.sk/kalendar. Všetky informácie a priebežné správy z jednotlivých pretekov budú priebežne zverejňované na oficiálnej stránke www.zupatour.sk alebo vo Facebook skupine „Žilinská ŽUPA TOUR“. Organizátorov môžu záujemcovia kontaktovať aj na mailovej adrese


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK