Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

12. JÚN 2015

Žilinská župa opäť začala boj proti šikane a násiliu.

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 12. jún 2015

Už druhý ročník protidrogových výchovných koncertov pre žiakov stredných škôl odštartoval na Spojenej škole v Kysuckom Novom Meste v stredu 10. 6. 2015. Program o medziľudských vzťahoch, šikane, intolerancii a základných právach organizuje Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s Občianskym združením Škola života pod názvom Čo je veľa, to je veľa. Koncerty skupín AYA a Arzén zdôraznia žiakom regiónov Kysúc, Oravy, Turca, Liptova a Horného Považia, že majú právo na život bez bolesti, ponižovania a strachu a v spolupráci s Policajným zborom Slovenskej republiky sa zamerajú najmä na domáce násilie a týranie detí, ktoré sa najčastejšie deje za zatvorenými dverami. „Po skúsenostiach z minulého roka sme sa rozhodli pokračovať v organizovaní týchto koncertov a rozšíriť ich program aj o nové prvky. Okrem autorských piesní zameraných na protidrogovú tematiku a domáce násilie doplnia koncert aktívne prezentácie, videoprojekcia a hovorené slovo. Podujatí sa zúčastní viac ako 3 500 študentov,“ informovala riaditeľka odboru školstva Dana Mažgútová.
„Šikanovanie, násilie a agresivita sa v našej spoločnosti neustále rozrastajú a významným spôsobom, ako riešiť tento problém, je priznať si jeho existenciu a riešiť situácie, ktorým musia deti čeliť v škole a dokonca aj vo svojom domácom prostredí, ktoré by pre ne malo byť tým najbezpečnejším miestom. Žilinská župa sa snaží aktívne podporovať organizovanie podujatí a projektov, ktoré sú zamerané na predchádzanie týchto negatívnych javov, pretože sa snažíme chrániť naše deti a občanov,“ uviedol predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár. Okrem toho dodal, že tohtoročné výchovné koncerty podporila župa čiastkou v hodnote 3 300 eur. Koncerty sa uskutočnia vždy o 9-tej a 11-tej hodine. V stredu 10. júna sa konali pre žiakov regiónu Kysuce v Spojenej škole v Kysuckom Novom Meste, 12. júna pre stredné školy z Horného Považia v sále Konzervatória v Žiline, v pondelok 15. júna sa projekt presunie na oravské Gymnázium A. Bernoláka v Námestove, 16. júna do susedného Liptova do Kultúrneho domu A. Hlinku v Ružomberku a program ukončí región Turca v Spojenej škole v Martine.

ŽSK počas roka poskytuje pre občanov a rodiny, ktorí sa ocitli v rôznych krízových situáciách a nevedia, s kým sa môžu o svojom probléme porozprávať, sociálnu pomoc aj vo svojich desiatich poradenských centrách. „Naše poradne poskytujú svoje služby úplne zadarmo a fungujú na báze sieťovania, čiže stačí, aby občan zaklopal na jedny dvere a tam sa oňho postarajú bez toho, aby si ho poradcovia iba pohadzovali medzi sebou,“ vyzdvihol hlavnú devízu poradenských centier župan. Občania sa môžu obrátiť o radu alebo konkrétnu pomoc na zamestnancov telefonicky, e-mailom alebo prísť osobne do miesta sídla poskytovateľa sociálnych služieb.

Poradenské centrá v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, kde sa môžu občania so svojimi problémami bezplatne obrátiť na pracovníkov:

okres Čadca
1. Poradenské centrum Čadca, Horelica 107, Čadca, , 0915 857 404

okres Dolný Kubín
2. Poradenské centrum Dolný Kubín,M. Hattalu 2161, Dolný Kubín, , t.č.: 0917 328 555

okres Kysucké Nové Mesto
3. Poradenské centrum Kysucké Nové Mesto, Belanského 12, Kysucké Nové Mesto, poradca.fantaziaknm@vuczilina.sk, t.č.: 0907 839 398

okres Liptovský Mikuláš
4. Poradenské centrum Liptovský Mikuláš, Palúčanská 25, Liptovský Mikuláš, , t.č.: 0917 120 326
5. Poradenské centrum Liptovský Hrádok, Pod Lipami 66/3, Liptovský Hrádok, , t.č.: 0907 839 338

okres Námestovo
6. Poradenské centrum Zákamenné, Zákamenné 559, Zákamenné, , t.č.: 0907 906 944


okres Ružomberok
7. Poradenské centrum Ružomberok, Riadok 8, Ružomberok , t.č.: 0907 839 309
8. Poradenské centrum Likavka, Likavka 9, Likavka , t.č.: 0907 839 371

okres Žilina
9. Poradenské centrum Turie, Turie 296, Turie, cssturie.poradca@vuczilina.sk, t.č.: 041 500 15 26
10. Poradenské centrum Terchová, A. Hlinku 234, Terchová, , t.č.: 0907 947 628

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 12.06.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky