16. December 2015

Zdravotná starostlivosť dostupná aj počas sviatkov

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 16. december 2015

Aj počas blížiacich sa vianočných sviatkov bude pre pacientov zabezpečené poskytovanie zdravotnej starostlivosti prostredníctvom lekárskych služieb prvej pomoci (LSPP). Pohotovosť pre deti a dospelých bude aj cez sviatky a víkendy k dispozícii nepretržite a počas pracovných dní od 15.30 h. do 7.00 h. V každom regióne zabezpečia lekári aj zubno-lekársku službu rovnako v pracovných dňoch od 15.30 h. do 7.00 h. a cez víkendy a sviatky vždy v doobedňajších hodinách od 8.00 h. do 14.00 h. Ako informovala riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková, výnimkou je len LSPP pre dospelých v okrese Žilina, ktorá počas 31. decembra 2015 a 1. januára 2016 poskytne nepretržitú 24-hodinovú starostlivosť pre pacientov tohto okresu.

„Je dôležité, aby bola pre obyvateľov Žilinskej župy k dispozícii plnohodnotná lekárska starostlivosť a všetky služby boli aj cez vianočné sviatky naplánované tak, aby sa pacienti mohli na lekárov obrátiť, kedykoľvek to budú potrebovať. Všetky dôležité informácie o prehľade a rozpise LSPP je možné nájsť na našich webových stránkach Žilinského samosprávneho kraja v sekcii odboru zdravotníctva,“ uviedla A. Majbíková. Pohotovostnú službu zabezpečujú počas vianočných sviatkov aj lekárne podľa schváleného rozpisu. 

Všetky typy pohotovostných služieb spolu s ordinačnými hodinami a telefonickým kontaktom sú podľa okresov prehľadne zoradené a zverejnené na webovej stránke ŽSK http://www.regionzilina.sk/sk/samosprava/urad-zsk/odbor-zdravotnictva/lekarska-sluzba-prvej-pomoci/rozpis-sluzieb-lekarskej-sluzby-prvej-pomoci/

Rozpis pohotovostných služieb lekární je k dispozícii na webovej stránke https://www.e-vuc.sk/zsk/zdravotnictvo/lekarenska-pohotovost.html?page_id=40490

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK