19. február 2020

Za kultúrou cez jarné prázdniny

 

 

 

 

 

19.2.2020, Žilina – Kultúrne inštitúcie Žilinskej župy si pre prázdninujúce deti pripravili zaujímavé aktivity. Vybrať si môžu z ponuky tvorivých dielní, výstav, ale pripravené je i divadlo či pozorovanie večernej oblohy.

Už v pondelok 24. februára začínajú jarné prázdniny pre žiakov základných a stredných škôl v Žilinskom kraji. Knižnice, múzeá a divadlá v správe Žilinskej župy si pripravili pre deti atraktívnu ponuku činností na spestrenie voľných chvíľ.

Oravská galéria v Dolnom Kubíne v spolupráci s Oravskou knižnicou Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne pripravila pre deti tematickú tvorivú dielňu na výstave Fašiangová kompánia (25. 2. od 10.00 do 12.00). Deti sa oboznámia s ľudovými zvykmi spojenými s fašiangovým obdobím, zabavia sa pri tvorivých aktivitách a domov si odnesú vlastnoručne vyrobenú masku. Rozprávkové prázdninové dopoludnie i tvorivé výtvarné dielne čakajú aj na deti v ďalších župných knižniciach – v Čadci, v Žiline, v Liptovskom Mikuláši a v Martine.

Na Oravskom hrade budú môcť návštevníci zažiť netradičnú prehliadku venovanú filmovej tvorbe, ktorá bude obohatená o divadelné a hudobné vystúpenie, videoprojekciu a zaujímavosti z natáčania. Zároveň bude počas prázdnin aj predĺžená otváracia doba a hrad bude pre návštevníkov otvorený od 9:30 hod do 16:00 hod.

Tvorivá dielňa spojená s prehliadkou zoologickej expozície poteší škôlkarov v Liptovskom múzeu v Ružomberku. Spoznať, ako vyzerali školy v čase, keď boli žiakmi ešte naši starí rodičia, môžu detskí návštevníci Národopisného múzea v Liptovs