Za časopismi do knižnice

Kysucká knižnica aktuálne odoberá kúpou 75 titulov novín a časopisov. Bohatý fond periodickej tlače dopĺňajú aj povinné výtlačky a časopisy získané darom.

 

 

 

 

Čadca (3. október 2018)Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pozýva každého priaznivca periodickej tlače na príjemné strávenie voľného času v priestoroch knižnice. Skutočnosť, ženoviny a časopisy nie sú najlacnejšie, zistil už každý kupujúci, nehovoriac o tom, že by si chcel kúpiť a prečítať viac titulov. Kysucká knižnica aktuálne odoberá kúpou 75 titulov novín a časopisov. Bohatý fond periodickej tlače nám dopĺňajú aj povinné výtlačky a časopisy získané darom.
Naša knižnica ponúka časopisy už aj detským čitateľom, nakoľko tie prinášajú nielen hru a zábavu, ale aj poučenie a utvrdzovanie vedomostí získaných v škole. Deti a mládež môžu siahnuť po časopisoch Adamko, Fifík, Fľak, Kamarát, Slniečko, Zips a Zornička. 
Pre tých, ktorí radi čítajú dennú tlač a správy z politiky a zo spoločenského diania u nás doma a v zahraničí, ponúkame Hospodárske noviny, Nový Čas, Pravdu, SME, Šport, Extra plus, Plus 7 dní a Týždeň. Osloviť chceme aj všetky generácie žien, ktoré radi vyrábajú krásne veci a venujú sa ručným prácam. Alebo len jednoducho chcete získať nové inšpirácie a podnetné návody na vlastnú tvorbu? Tak potom časopisy Praktická Slovenka, Praktická žena Kreatív a Rozmarýna budú pre Vás tie pravé „orechové“.A teraz niečo pre fanúšikov ženských časopisov a pre tých, ktorí radi čítajú o zdraví, móde a kráse, o skutočných príbehoch a radi skúšajú nové recepty. Veríme, že výberom našej ponuky budete spokojní – Báječná žena, Emma, Evita, Maminka, Nový čas pre ženy, Šarm, Slovenka, Zdravie, Život. Pre náročnejšíchčitateľov ponúkame časopisy Moja psychológia a Psychologie dnes, v ktorých nájdu čitatelia množstvo aktuálnych tém, rady pre partnerské vzťahy, výchovu i kariéru a chcú porozumieť svojim pocitom a lepšie poznať sami seba. O tom, že v kysuckom regióne je množstvo vášnivých záhradkárov a pestovateľov, niet pochýb, a preto veríme, že našim výberom časopisov oslovíme všetkých záhradkárov, kutilov i majstrov. Zaobstarali sme pre Vás časopisy Záhradkár, Urob si sám, Chatař a chalupář, Dům a záhrada, Praktická elektroniku a Auto magazín. A tomu, kto chce udržať krok s pokrokom a fascinujú ho nové výdobytky digitálnej techniky, odporúčame prinajlepšom prelistovať si časopisy CHIP a PC Revue. Srdečne pozývame aj milovníkov kultúry a umenia do čitárne knižnice, čaká na Vás bohatá ponuka periodík: Bibiána,Dotyky, Fragment, Knižná revue, Kultúra, Literárny týždenník, Revue svetovej literatúry, Romboid, Slovenské pohľady, Národná osveta, Hudobný život, Slovenská hudba, Remeslo – umenie – dizajn, Vlna, Pamiatky a múzeá. Samozrejme náš fond je obohatený aj o odborné časopisy, v najväčšom zastúpení sú pedagogické časopisy: Komenský, Naša škola, Pán učiteľ, Predškolská výchova, Rodina a škola, Slovenská literatúra, Vychovávateľ. Nechýbajú ani periodiká z oblasti ekonomiky: Čo má vedieť mzdová účtovníčka, Poradca, Zisk manažment, z ekológie: Enviromagazín, z histórie: Historická revue, Vojenská história, z náboženstva: Don Bosco, Katolícke noviny či z oblasti prírody: Krásy Slovenska, National geographic.
Špeciálnu časť nášho fondu periodík tvoria regionálne časopisy, ktoré dostávame aj ako povinný výtlačok z jednotlivých obcí kysuckého regiónu. Na našich policiach Vás čakajú týždenníky Kysuce, MY Kysucké noviny ale aj Žilinský večerník. Na vyžiadanie z regionálneho oddelenia Vám radi poskytneme prečítať si napr.: Čas, Čierňanský spravodaj, Hlas Rakovej, Krásňan, Novinky spod Vretňa, Novobystrický hlásnik, Obecný list obce Klokočov, Oščadnické noviny, Spravodajca obce Skalité, Spravodaj obce Korňa, Staškovské noviny, Svrčinovský spravodaj a Zvesti Kysuckého Nového Mesta. 
Od januára 2019 fond periodík chystáme doplniť ďalšími titulmi a to konkrétne časopismi Čarovné Slovensko, Tvár a detským časopisom Lienka. Veríme, že naša ponuka Vás zaujala a prídete si prečítať ten Váš obľúbený do čitárne Kysuckej knižnice v Čadci. Tešíme sa na Vás.

KK
Lívia Mikovčáková
Kysucká knižnica v Čadci
Ul. 17. novembra 1258
02201 Čadca

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 07.11.2018

Sekcie


Jazykové verzie webstránky