Výzva pre hotely, penzióny a podnikateľov: Darujte uteráky alebo obliečky

Internáty potrebujú bielizeň.

 

 

 

 

 

 

Penzióny, hotely a podnikateľské subjekty sa môžu zapojiť do výzvy Žilinského samosprávneho kraja pre darovanie uterákov a obliečok pre repatriantov. Osoby v karanténe majú momentálne nedostatok obliečok a uterákov. Ide nielen o ľudí, ktorí sa vrátili do vlasti a musia byť v povinnej karanténne, ale aj o zdravotnícky a lekársky personál.

„V prípade ak hotely, penzióny či podnikateľské subjekty disponujú obliečkami a uterákmi, ktoré nevedia využiť a zvažujú ich darovanie, budeme radi ak ich doručia na náš úrad, kde ich následne rozdistribuujeme do našich šiestich internátov. Aj takýmto spôsobom sa snažíme pripraviť na narastajúci nápor ľudí v karanténe. Všetkým darcom srdečne ďakujeme,“ povedala Katarína Kučerová z odboru školstva a športu ŽSK.

Približné rozmery sú nasledovné:

  • Uteráky rozmer:  cca 50x100 cm
  • Obliečky rozmer: 70x90/140x200 cm
  • Miesto odovzdania: Úrad ŽSK, Komenského 48, Žilina


Kontaktná osoba:
Katarína Kučerová
katarina.kucerova@zilinskazupa.sk
041/5032 325

Zuzana Tretinová
041/5032 205
zuzana.tretinova@zilinskazupa.sk 

Žilinský samosprávny kraj zároveň hľadá aj dobrovoľníkov v boji proti koronavírusu. Ak máte záujem pomôcť aj týmto smerom, budeme vďační ak vyplníte náš dotazník:
https://bit.ly/2UWkUTk


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.04.2020

Sekcie


Jazykové verzie webstránky