22. september 2016

Výstavba diaľnic je pre Žilinský kraj kľúčová

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 21. september 2016

Podporu výstavbe diaľničných úsekov a rýchlostných komunikácií medzi Slovenskom a Českom dnes deklarovali podpisom memoranda v Luhačoviciach najvyšší zástupcovia Žilinského a Trenčianskeho samosprávneho kraja, Moravskoslezského a Zlínskeho kraja. Požadujú tým urýchlenie procesov súvisiacich s prepojením regiónov oboch krajín. „Pre Žilinský kraj je výstavba úsekov D3 a R5 kľúčová, a to nielen pre akútne odľahčenie dopravy v našich kysuckých obciach, ale tiež ako vytvorenie kvalitnej dopravnej infraštruktúry pre investorov a zamestnávateľov, ktorí potrebujú pre svoju výrobu rýchly a plynulý prístup k dodávateľom. Dostavba týchto úsekov by tomu výrazne dopomohla,“ uviedol po podpise memoranda podpredseda ŽSK Jozef Štrba. Podľa jeho slov je cieľom tejto iniciatívy zdôrazniť význam prepojenia všetkých štyroch hraničiacich krajov, ich obyvateľov a firiem pôsobiacich na tomto území.

Memorandum o koordinovanej spolupráci pri príprave a presadzovaní realizácie prepojenia regiónov Moravy, Sliezska a severozápadného Slovenska dopravnou infraštruktúrou zahŕňa úseky diaľničného spojenia D49 – R6 a rýchlostných ciest R48 – R5. V Žilinskom kraji ide predovšetkým o prepojenia v úseku R5 Svrčinovec – I/11 Nebory – Třanovice a zároveň slovenskej D3 Žilina – Čadca – Svrčinovec.  „Tieto prioritné úseky sa u nás zhodujú i s prioritami Vlády Slovenskej republiky, výstavba D3 zatiaľ pokračuje dynamicky, preto čakáme na podpis ďalšieho úseku medzi Čadcou a Svrčinovcom  a veríme, že práce začnú čo najskôr,“ vyjadril sa J. Štrba.


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 22.09.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky