29. február 2016

Výpovede stiahli aj sestry z Trstenej

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 29. február 2016


Šesť sestier z Hornooravskej nemocnice v Trstenej v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja stiahlo svoje výpovede. Rozhodli sa tak neopustiť pacientov. „Podobne ako v Dolnom Kubíne, aj v Trstenej sa sestry rozhodli, že svoje výpovede stiahnu. Táto správa ma teší najmä preto, že si ich prácu nesmierne vážim a som rád, že sa chcú aj naďalej v našich župných nemocniciach spolupodieľať na zabezpečovaní zdravotnej starostlivosti,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár. 
Svoje výpovede stiahlo tak už všetkých 15 sestier z Dolnooravskej nemocnice v Dolnom Kubíne, šesť z Hornooravskej nemocnice v Trstenej a na svojej výpovedi k 29. 2. 2016 trvá jedna sestra v Kysuckej nemocnici v Čadci. Medzičasom nastúpilo šesť nových sestier do Dolnooravskej NsP a  tri nové sestry prijali i do Hornooravskej NsP.

Ako informoval žilinský župan, práve v župných nemocniciach došlo vďaka vyčleneniu finančných prostriedkov Vládou SR k výraznému zvýšeniu finančného ohodnotenia sestier. Ich mzdy sa zvýšili mesačne takmer o 416-tisíc eur, čo predstavuje priemerný nárast o približne 127 eur.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK