Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

14. november 2016

Vynovenú halu otvoria už budúci rok

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 14. november 2016

Športová hala v areáli Spojenej školy na Rosinskej aktuálne prechádza komplexnou rekonštrukciou. Túto jedinečnú budovu sa rozhodla Žilinská župa obnoviť a vytvoriť z nej moderné športovisko. „Halu sa už podarilo kompletne zatepliť, vymenili sme okná, dvere, nová bude aj palubovka a podlaha v hľadisku. Ide o veľký projekt, ktorý z našej školy vytvorí športové centrum Žiliny. V jednom areáli sa nachádza aj športové gymnázium, tartanová dráha, multifunkčné ihrisko a dve ďalšie ihriská,“ informoval počas kontrolného dňa na stavbe predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov kraj práce odhaduje na 800-tisíc eur, pričom ich súčasťou je aj rekonštrukcia sociálnych zariadení na prízemí i poschodí, výmena vzduchotechniky a elektroinštalácie.

Ako priblížil riaditeľ odboru investícií ŽSK Vladimír Majtán, v hale sa nachádza hracia plocha na rôzne športy, preto ju bolo nutné prispôsobiť. „Hrať sa tu dá futbal, futsal, volejbal, basketbal, hádzaná, florbal a tiež bedminton. Hraciu plochu sme predĺžili a musíme preto sčasti posunúť basketbalové koše a vytvoriť nové vrty pre volejbalové stĺpiky. Zložité bolo tiež statické podchytenie stropu telocvične, kde sa nám stretávajú okná so strechou,“ vysvetlil niektoré z problematických častí prác V. Majtán.

Rekonštrukcia športovej haly je druhou etapou obnovy areálu Spojenej školy na Rosinskej. „Prvá etapa zahŕňala zateplenie internátu a v modernizácii chceme pokračovať ďalej. Prostredníctvom eurofondov sa budeme uchádzať o zateplenie samotnej budovy školy a jedálne. Naše školy sme prevzali s veľkým modernizačným dlhom a je potrebné ho znižovať v čo najväčšom možnom rozsahu,“ zdôraznil žilinský župan s tým, že kraj od roku 2006 do tejto školy investoval už 2,8 mil. eur.

V areáli SŠ na Rosinskej prebehla v tomto roku i rekonštrukcia vzduchotechniky v školskej jedálni a žiaci budú môcť čoskoro využívať už aj novú posilňovňu, ktorá vznikla prestavbou rezbárskej dielne.      

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.11.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky