Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

17. AUGUST 2015

Vybudujú nové multifunkčné ihrisko i atletickú dráhu

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 17. august 2015

Ešte pred začiatkom nového školského roka dostala Žilinská župa potvrdenie o schválení dotácií pre rozvoj stredných škôl. Vďaka podpore Úradu vlády, Ministerstva financií a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky získa šesť stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja finančné prostriedky vo výške 184-tisíc eur. „Schválenie dotácií je pre nás výborná správa, vďaka týmto financiám môžeme ďalej rozvíjať kvalitu našich škôl. Úrad vlády poskytne trom školám 79-tisíc eur, ministerstvo financií 20-tisíc eur a ministerstvo školstva schválilo dvom školám 85-tisíc eur, čo je investícia, ktorú pocítia ako žiaci, tak i učitelia,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár.
Z dotácie Úradu vlády SR poputujú finančné prostriedky pre školy v regiónoch Turiec, Horné Považie a Orava. Gymnázium J. Lettricha v Martine získa 33-tisíc eur na výstavbu atletickej dráhy. V areáli tak pribudne 200 metrov tartanového atletického oválu so štvordráhovou cieľovou rovinkou. Nové športovisko vybuduje i Stredná priemyselná škola stavebná v Žiline, ktorej úrad vlády schválil 40-tisíc eur pre výstavbu moderného multifunkčného ihriska. „Areál budú môcť využívať nielen študenti a zamestnanci, ale aj široká športová verejnosť. Podpora tohto projektu je dôležitá, keďže ide o investíciu, ktorá prinesie úžitok celému mestu,“ dodal J. Blanár. Strednú odbornú školu technickú v Námestove rovnako čaká finančná podpora, a to vo výške 6-tisíc eur, ktoré škola využije na rekonštrukciu podláh.
Pre skvalitnenie CNC výcviku využije Stredná odborná škola polytechnická v Ružomberku investíciu 20-tisíc eur z Ministerstva financií SR na nákup kompaktného frézovacieho stroja. „Taktiež vďaka dotácii 40-tisíc eur Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky môže Stredná odborná škola elektrotechnická v Liptovskom Hrádku zrealizovať výmenu okien, čím zároveň zlepší tepelné vlastnosti budovy. Na rekonštrukciu podlahy v telocvični Gymnázia V. P. Tótha v Martine vyčlenilo ministerstvo ďalších 45-tisíc,“ uviedla riaditeľka odboru školstva ŽSK Dana Mažgútová. Dodala tiež, že momentálne pokračuje proces prípravy projektov schválených investícií.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.08.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky