4.marec 2020

Vicežupan Igor Janckulík sa vzdal funkcie

 

 

 

04.03.2020, Žilina – Igor Janckulík dnešným dňom končí vo funkcii podpredsedu Žilinského samosprávneho kraja. Naďalej ostáva poslancom v župnom zastupiteľstve pre región Oravy.

Po viac ako dvojročnom pôsobení vo funkcií sa dnes oficiálne vzdal funkcie vicežupan Igor Janckulík. Svoje rozhodnutie odôvodnil výsledkom v sobotňajších voľbách, kedy hnutie, za ktoré kandidoval, ostalo tesne pred bránami parlamentu. ,,Rozhodnutie Igora Janckulíka rešpektujem. Počas svojho pôsobenia vynaložil množstvo úsilia a času pre dobré veci. Svoju funkciu zastával zodpovedne a za to mu ďakujem. Dúfam, že i ako poslanec bude ďalej pomáhať svojmu regiónu, za ktorý bol zvolený“ dodala županka Erika Jurinová.

Igor Janckulík bol zvolený do funkcie podpredsedu zastupiteľstvom ŽSK 29. januára 2018 a pôsobil pre  oblasť dopravy. Vicežupani naďalej zostávajú Peter Dobeš, Peter Weber a Milan Laurenčík. Podpredseda Dobeš v týchto voľbách získal mandát poslanca NR SR a tým mu automaticky zaniká nárok na odmenu. To znamená, že dvaja podpredsedovia zostávajú vo funkcii bez nároku na odmenu, jeden zostáva plateným podpredsedom. „Uvidíme ako situácia vyvinie, zatiaľ neuvažujem o novej voľbe“ dokončila predsedníčka ŽSK.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 05.03.2020

Sekcie


Jazykové verzie webstránky