25. November 2015

Vianočná výstava prinesie inšpiráciu i tradičné výrobky

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 25. november 2015

Už deviaty ročník tradičnej vianočnej výstavy pod názvom „Vianoce našimi rukami“ začne vo štvrtok 3. decembra 2015 v priestoroch foyer Úradu Žilinského samosprávneho kraja. Spolu 27 vystavovateľov ponúkne originálne výrobky, ktoré vyrobili klienti zariadení sociálnych služieb (ZSS). „Žilinská župa je zriaďovateľom 26 zariadení sociálnych služieb a všetky z nich sa na tohtoročnej decembrovej výstave zúčastnia spolu s jedným neverejným poskytovateľom. Každoročne organizujeme počas roka tri tematické výstavy klientov našich zariadení a najväčší úspech má, samozrejme, tá posledná, vianočná. Minulý rok sa nám podarilo vyzbierať takmer 1 500 eur, pričom všetky peniaze putovali priamo jednotlivým zariadeniam. Veríme, že aj tento rok k nám zavíta mnoho návštevníkov a podarí sa nám získať čo najviac finančných prostriedkov,“ uviedla riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková. Zároveň dodala, že cieľom podujatia je nielen prezentovať prácu a výrobky ZSS v Žilinskom kraji, ale aj ukázať verejnosti, ako klienti sociálnych zariadení počas tvorivých dielní rozvíjajú svoje schopnosti a kreativitu. 

Výstava sa uskutoční v období od 3. 12. 2015 do 7. 1. 2016, pričom zakúpiť si vianočné výrobky, darčeky pod stromček či výzdobu domu i bytu budú môcť návštevníci do 21. decembra počas pracovných dní vždy v čase od 8.00 h. do 15.00 h. 


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 25.11.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky