16. marec 2017

Veľkonočnú výstavu vytvorili klienti domovov sociálnych služieb

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 16. marec 2017

V priestoroch foyer Žilinského samosprávneho kraja dnes začala tradičná výstava Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb. Od 16. marca do 18. apríla ponúka 27 stánkov unikátne ručne vyrobené dekorácie s tematikou Veľkej noci. „V našich priestoroch organizujeme počas roka vždy tri takéto jedinečné výstavy. Na jar je to veľkonočná, nasleduje jesenná a v decembri veľmi obľúbená vianočná výstava. Vďaka tomu, že väčšina výrobkov je predajná, návštevníci môžu zároveň priamo podporiť konkrétne domovy sociálnych služieb. Pomôžu im tak v rozvoji ich činnosti,“ uviedol počas prehliadky podpredseda ŽSK Jozef Štrba. Podľa jeho slov sa minulý rok podarilo takýmto spôsobom vyzbierať celkovo až 4.789 eur.

Ako ďalej informovala riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková, je dôležité dať klientom priestor podieľať sa na tvorbe výstavy. „Cítia sa vďaka tomu užitoční a nesmierne ich teší, keď vidia, že sa ich výrobky predávajú a je o ne záujem. Dekorácie vyrábajú počas tvorivých činností, ktoré sú súčasťou terapií v našich domovoch sociálnych služieb,“ dodala M. Pauková s tým, že pre návštevníkov boli dnes pripravené aj prezentácie pletenia korbáčov či výroby veľkonočných kraslíc špeciálnou technikou opletania, ktoré predviedli samotní klienti.

Unikátne ručne vyrobené dekorácie a ďalšie výrobky s veľkonočnou i jarnou tematikou budú v priestoroch Žilinského samosprávneho kraja vystavené počas pracovných dní od 8.00 h do 15.00 h. Predaj výrobkov potrvá do konca marca.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK