Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 

18. MAREC 2015

Veľkonočná výstava ponúkne inšpiráciu i tradičné výrobky

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 18. marec 2015

Žilinská župa je zriaďovateľom 26 zariadení sociálnych služieb (ZSS), v ktorých sú poskytované služby pre viac ako 3400 klientov. Je zároveň najväčším poskytovateľom sociálnych služieb na Slovensku a vynakladá na túto oblasť najviac finančných prostriedkov, a preto sa jej darí neustále skvalitňovať svoje služby a reagovať na reálne potreby všetkých občanov kraja. Organizuje širokú paletu sociálnych aktivít, medzi ktoré patria aj každoročné výstavy klientov ZSS. 
Už po siedmykrát sa tak v priestoroch foyer Úradu Žilinského samosprávneho kraja uskutoční výstava „Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb“. Návštevníci budú môcť od 20. 3. - 9. 4. 2015 načerpať veľkonočnú inšpiráciu a zároveň podporiť konkrétne zariadenia sociálnych služieb. „Každoročne organizuje Žilinská župa tri výstavy klientov našich zariadení, ktoré sú tematicky zamerané na obdobie, v ktorom sa realizujú. Posledná jesenná výstava „Za oknami našich zariadení“ a vianočná „Vianoce našimi rukami“ mali veľký úspech a predajcom sa podarilo vyzbierať spolu 1 738 eur, pričom všetky peniaze putovali naspäť jednotlivým zariadeniam. Cieľom tohtoročnej veľkonočnej výstavy je prezentovať prácu a výrobky ZSS ŽSK a opäť im umožniť ukázať, aké šikovné ruky majú a ako veľmi sa snažia rozvíjať kreatívne aktivity pre svojich klientov,“ informovala riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková. Zároveň dodala, že výstavy sa zúčastní 25 zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského kraja a jedno zariadenie, ktoré je neverejným poskytovateľom sociálnych služieb v ŽSK. Okrem vystavovania bude možné si krásne výrobky s tematikou Veľkej noci kúpiť od 12 predajcov, pričom zisk pôjde aj tento rok opäť priamo poskytovateľom. Nadýchať sa jarnej atmosféry a zaobstarať si pár originálnych kúskov výzdoby bytu či domu môžu záujemcovia každý pracovný deň v čase od 8.00 do 15.00 h.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja


Spodná navigácia

Aktualizácia: 18.03.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky