26. január 2016

V župných nemocniciach ostane zdravotná starostlivosť zachovaná

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 26. január 2016

Zdravotná starostlivosť v župných nemocniciach ostane aj naďalej zachovaná. Dnes o tom informoval na 15. zasadnutí Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov podalo v nemocniciach v pôsobnosti Žilinskej župy výpovede 22 sestier, čo pre pacientov nepredstavuje ohrozenie. „Situáciu vyhodnocujeme s riaditeľmi príslušných nemocníc a pacientov môžeme ubezpečiť, že nedôjde k ohrozeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Vážim si prácu zdravotných sestier a som rád, že vláda vyčlenila finančné prostriedky pre zvýšenie ich platov. Vo všetkých našich nemocniciach sa mzdy sestier spoločne zvýšili mesačne takmer o 416-tisíc eur, čo je priemerný nárast mzdy približne o 127 eur,“ zdôraznil. 

Žilinský samosprávny kraj je zriaďovateľom štyroch nemocníc – Kysuckej nemocnice v Čadci, Hornooravskej nemocnice v Trstenej, Dolnooravskej nemocnice v Dolnom Kubíne a Liptovskej nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Výpovede podalo 15 sestier v Dolnom Kubíne, 6 v Trstenej a 1 v Čadci. „V súvislosti s výpoveďami sestier sme pripravení prijať opatrenia tak, aby ostala zdravotná starostlivosť zachovaná v plnej miere. Podmienky budú zabezpečené minimálne na takej úrovni, ako je doteraz. Rovnako sme pripravení pomôcť i v prípade ohrozenia zdravotnej starostlivosti vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Lôžka pre pacientov poskytnú župné nemocnice v Čadci a Dolnom Kubíne,“ uviedol J. Blanár. 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK