1. marec 2021

Na Orave a Liptove odvezú cestujúcich nové autobusy

 

 

 

 


Ružomberok, 26. februára 2021 –Tlačová správa ARRIVA Liorbus: Cestujúci majú od tohto mesiaca v Žilinskom samosprávnom kraji k dispozícii desať nových autobusov. Môžu nimi cestovať v prímestskej autobusovej doprave. Pre lepšiu orientáciu majú nové autobusy informačné elektronické tabule a pre vyšší komfort cestujúcich sú autobusy vybavené klimatizáciou. Informácie o cestovných poriadkoch, čipových kartách i službách nájdu cestujúci na stránke spoločnosti ARRIVA Liorbus, kde sa môžu prihlásiť aj na odber noviniek na internetovej stránke www.arriva.sk/newsletter– získajú tak aktuálne informácie o zmenách a prijatých opatreniach okamžite po ich zverejnení.

Pre spoločnosť ARRIVA je prioritou poskytnúť cestujúcim modernú, spoľahlivú a bezpečnú dopravu.„Obnovou vozidlového parku sa zníži priemerný vek autobusov v našom regióne, zvýši sa úroveň a kvalita cestovania. Veríme, že investície do nových moderných autobusov, ale aj autobusových staníc a informačných technológií budú motivovať ľudí cestovať verejnou dopravou, aby obyvatelia a návštevníci regiónu uprednostnili verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami. Vďaka aktívnej spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom sa nám spoločne darí poskytovať obyvateľom a návštevníkom Liptova a Oravy stále kvalitnejšiu a modernejšiu verejnú dopravu,uviedol Karol Petőcz, výkonný riaditeľ ARRIVA Liorbus.

Moderné autobusy s klimatizáciou a WiFi pripojením okrem zvýšenia pohodlia pre cestujúcich pristupujú šetrnejšie k životnému prostrediu. Zároveň majú lepšie parametre pokiaľ ide o emisie vypúšťané do ovzdušia.
Cestujúcim v okolí Námestova, Dolného Kubína, Liptovského Mikuláša, Trstenej, Martina, Žiliny a Ružomberka sú od februára k dispozícii nové autobusy typu IVECO Crossway CRW PRO 12 M, CRW Line 12 M a CRW Line 10,7 M. Moderné autobusy majú podľa typu kapacitu 42 až 57 miest na sedenie a 4 až 21 na státie. Cestujúcim ponúkajú bezplatné wifi pripojenie, klimatizáciu, dve exteriérové elektronické tabule a jeden LCD interiérový panel. Pre lepšiu bezpečnosť vodiča a cestujúcich sú autobusy vybavené kamerovým systémom – jedna kamera sníma dopravnú situáciu pred vozidlom, ďalšie snímajú pracovisko vodiča a priestor autobusu. Zábery kamery sa zobrazujú vodičovi na displeji.

„Spoločnosti ARRIVA na Slovensku prijali bezodkladne – takmer pred rokom – opatrenia na obmedzenie šírenia pandémie. Na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich i vodičov sme zabezpečili popri ochranných pomôckach pre vodičov aj dôkladnú dezinfekciu vozidiel a ďalších priestorov. V súčasnej situácii naďalej prosíme cestujúcich o dodržiavanie bezpečnostných opatrení – nosenie ochranného rúška, prípadne šálu, šatky či inej vhodnej alternatívy. Je to v záujme ochrany nielen seba, ale aj vodičov, ktorí sa denne stretávajú s desiatkami cestujúcich. Verejná doprava však musí slúžiť cestujúcim aj v takýchto situáciách. Napokon – do práce sa musia dostať napríklad zdravotné sestry, predavači, poštári a ďalší, od ktorých dostávame ďakovné správy.

Veľké poďakovanie patrí našim kolegom – vodičom autobusov, ako aj všetkým zamestnancom, ktorí zabezpečujú chod verejnej autobusovej dopravy v prvej línii. Podobne ako ďalšie povolania, aj oni sú v permanentnej službe verejnosti a zabezpečujú službu aj pre kritickú infraštruktúru,“ zdôraznila Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Vzhľadom na zmeny v cestovných poriadkoch poskytuje ARRIVA vždy aktuálne informácie na webovej stránke v sekcii LIVE, prostredníctvom e-mailu alebo na linke zákazníckej podpory +421 915 733 733, od 8.00 do 20.00 každý deň vrátane víkendov. Cestujúci majú možnosť získať aktuálne informácie aj online, a to po prihlásení sa na odber noviniek cez formulár na internetovej stránke www.arriva.sk/newsletter. Priamo na svoju e-mailovú adresu tak môžu dostávať aktuálne informácie o cestovných poriadkoch, zmenách a obmedzeniach, novinkách a nových pracovných ponukách spoločností ARRIVA na Slovensku.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 01.03.2021

Sekcie


Jazykové verzie webstránky