1. február 2016

V Žiline pomôžu sestry zo župných nemocníc

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 1. február 2016

V súvislosti s výpoveďami sestier vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline podajú pomocnú ruku i župné nemocnice Žilinského samosprávneho kraja. Podľa slov predsedu ŽSK Juraja Blanára je dohodnuté, že lôžka pre pacientov poskytnú Kysucká nemocnica v Čadci a Dolnooravská nemocnica v Dolnom Kubíne. Výpomoc sestier príde aj z Hornooravskej nemocnice v Trstenej. „S Fakultnou nemocnicou v Žiline intenzívne komunikujeme a v rámci možností našich nemocníc sme pripravení v maximálnej miere pomôcť. Už dnes nastúpili do nemocnice na výpomoc dve z našich sestier z Dolného Kubína a zajtra sa zapoja i dve z Trstenej. Aj takýmto spôsobom pomáhame pacientom, aby mali zabezpečené poskytovanie zdravotnej starostlivosti pomocou našich župných nemocníc,“ zdôraznil J. Blanár. 

„Odmietam zároveň tvrdenia predstaviteliek sestier, ktoré manipulatívne uvádzajú, že zdravotná starostlivosť nebude zabezpečená po 1. februári 2016 vo viacerých nemocniciach, medzi ktorými uvádzajú aj župné nemocnice (Dolný Kubín, Trstená a Čadca). V našich nemocniciach podalo výpovede spolu 22 sestier z celkového počtu 937, čo predstavuje 2,3 %. Pacientov môžem ubezpečiť, že aj po uplynutí výpovednej lehoty po 1. marci 2016 bude starostlivosť naďalej zabezpečená v plnej miere. Päť nových sestier sme už prijali v Dolnom Kubíne a chcem pripomenúť, že sestry majú stále možnosť svoje výpovede stiahnuť. Nemusia sa báť ani vyhrážok o zaplatení nemorálnej a protiprávnej pokuty vo výške 3 300 eur. Na základe rozhodnutia súdu nesmie odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek tieto peniaze od sestier vymáhať,“ dodal žilinský župan.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 

Spodná navigácia

Aktualizácia: 01.02.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky