18. Marec 2016

V sobotu sa do tmy ponoria hrady Žilinskej župy

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 18. marec 2016

V rámci najväčšej celosvetovej kampane klimatických zmien Hodina zeme podporia myšlienku spoločnej zodpovednosti za planétu Zem aj kultúrne inštitúcie v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. V sobotu 19. marca 2016 od 20.30 do 21.30 zhasnú svetlá na najnavštevovanejšom hrade na Slovensku - Oravskom hrade - a rovnako sa do tmy ponorí i hrad Strečno, Sobášny palác v Bytči či hradná veža hradu Budatín. „Hodina Zeme je kampaň, ktorá má svoje miesto v každom kraji a každom kúte Slovenska, a preto som rád, že sa zapájajú nielen občania Žilinskej župy vo svojich domácnostiach, ale svetlá sa rozhodli zhasnúť aj kultúrne organizácie v našej pôsobnosti. Je to dôležitý impulz, aby sme si uvedomili, že hrozba klimatických zmien je reálna. Chcem preto poďakovať Považskému múzeu v Žiline a Oravskému múzeu v Dolnom Kubíne, ktoré sa zajtra do Hodiny Zeme zapoja. A keďže svetlá na našich hradoch nezhasíname každý deň, verím, že je to aj jedinečná príležitosť, ako vidieť Oravský hrad či hrad Strečno, ako sa po pol desiatej večer začnú vynárať z tmy,“ priblížil žilinský župan Juraj Blanár.

 

Kultúrne inštitúcie v pôsobnosti ŽSK, ktoré sa do Hodiny Zeme 2016 zapoja:

 

Považské múzeum v Žiline (hrad Strečno, Sobášny palác v Bytči, hradná veža hradu Budatín) Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne (Oravský hrad)

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 

 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 18.03.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky