6. AUGUST 2014

V Rajeckej Lesnej prázdninujú milovníci matematiky zo štyroch krajov

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 6. august 2014

 

Matematické príklady, logické úlohy, šifry a hlavolamy počas prázdnin? Pre väčšinu stredoškolákov úplný nezmysel, no pre niektorých je to oddych a ideálny odpočinok. Aj pre päťdesiatku mimoriadne nadaných študentov zo Žilinského kraja a ich kamarátov z Trnavského, Moravskosliezskeho a Juhomoravského kraja, ktorí sa tento týždeň stretli v Rajeckej Lesnej na matematickom kempe, je to príjemné spestrenie leta. Ich denný program je skutočne nezvyčajný, okrem riešenia matematických úloh boli pozrieť na výrobu automobilov v žilinskom závode Kia a zajtra ich čaká návšteva vedeckého centra v Bratislave. Matematický kemp pripravil Žilinský samosprávny kraj v rámci projektu „Podpora talentů v přírodovědných a technických oborech v slovensko - českém příhraničí“ v rámci Operačného programu Cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013.

 

Mgr. Peter Kubica
riaditeľ
odbor informácií a zahraničných vzťahov

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 09.01.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky