20. jún 2016

V Liptove prilákala ŽUPATOUR viac ako 200 cyklistov

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 20. jún 2016

Župný cyklopretek Žilinského samosprávneho kraja Žilinská ŽUPATOUR odštartoval svoje už druhé podujatie v Liptovskej Lúžnej. Spolu 210 cyklistov vyrazilo do boja o cenné umiestnenia, ale aj o župný dres a župný pohár pre celkového víťaza série. Nízkotatranská MTB tour 2016 umožnila nadšencom tohto dvojkolesového športu absolvovať tri trate po 23, 47 a 66 kilometrov v kategóriách od najmladších po najskúsenejších cyklistov. „Tento liptovský pretek sme vybrali najmä pre zaujímavý terén a zároveň nádhernú prírodu okolo trate. Druhý najnavštevovanejší región na Slovensku je obľúbený práve pre svoje prírodné krásy a v Liptovskej Lúžnej si mohli pretekári vychutnať zo sedadla bicykla jedinečnú panorámu Nízkych Tatier,“ opísal atmosféru župného cyklopreteku predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov je ŽUPATOUR výnimočná nielen tým, že postupne navštívi všetky regióny Žilinského kraja, ale aj cenami, ktoré na cyklistov čakajú. Každý, kto úspešne absolvuje aspoň štyri z piatich pretekov získa unikátny cyklodres vo farbách Žilinskej župy. „Zároveň môžu pretekári bojovať o celkové poradie získaním bodov z jednotlivých súťaží a na poslednej zastávke našej ŽUPATOUR v Snežnici vyhlásime víťazov v jednotlivých kategóriách a absolútneho víťaza - držiteľa župného pohára,“ priblížil J. Blanár.

Ako informoval koordinátor Žilinskej ŽUPATOUR Slavomír Strečanský, najbližšie čaká cyklistov už tento víkend jeden z najpopulárnejších pretekov AUTHOR ŠKODA bikemaratón Súľovské skaly. „V Súľove si vychutnáme tradičný maratón v sobotu 25. júna, o týždeň na to sa presunieme na Oravský cyklomaratón v Dolnom Kubíne a v septembri po letných prázdninách ukončíme ŽUPATOUR posledným pretekom ISTROFINAL SNEŽNICKÝ MTB maratón,“ uviedol S. Strečanský.

Všetky informácie o župných pretekoch, výsledkoch a fotogalérie nájdu záujemcovia na oficiálnej webstránke Žilinskej ŽUPATOUR www.zupatour.sk a Facebook stránke „Žilinská ŽUPA TOUR“.


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 20.06.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky