12. apríl 2017

V Čadci otvorili nové učebne pre kaderníčky a kozmetičky

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Čadca 12. apríl 2017

Žilinský župan Juraj Blanár s riaditeľkou Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Čadci Ľudmilou Verčimákovou dnes otvorili novozrekonštruované priestory pre výučbu stredoškolákov v odboroch kaderník a kozmetik. Stavebné práce financoval Žilinský samosprávny kraj a vyžiadali si 196.990 eur. „Podarilo sa nám zmodernizovať priestory v dvoch častiach budovy školy, v ktorých študenti absolvujú praktické vyučovanie, a zároveň tiež zborovňu a bufet. Obnova bola veľmi dôležitá, keďže je potrebné, aby mali žiaci adekvátne učebne odrážajúce aktuálne potreby ich odborov,“ informoval predseda ŽSK s tým, že kraj má v pôsobnosti 59 stredných škôl, z čoho 44 je odborných. „Zdedili sme ich s veľkým modernizačným dlhom, preto každoročne investujeme do ich obnovy, aby sme poskytli žiakom aj učiteľom čo najlepšie podmienky pre teoretickú i praktickú časť vzdelávania,“ doplnil.

Ako uviedla riaditeľka odboru školstva ŽSK Eva Rovňanová, vďaka stavebným úpravám sa zmenila tiež vnútorná dispozícia jednotlivých poschodí. „Odstránila sa časť deliacich priečok a vytvorili sme priestor pre umiestnenie nových učební. Rekonštrukciou prešli i sociálne zariadenia a rozvody vody aj elektroinštalácie,“ dodala. Podľa nej však župa okrem investícií do opráv vyčlenila pre kaderníčky a kozmetičky z rozpočtu ďalších 10-tisíc eur na prístrojové a materiálno-technické vybavenie. „Študentky tak majú k dispozícii špeciálny kozmetický prístroj, chladiaci montovaný box, nové kozmetické a kadernícke kreslá, stoličky či stoly,“ zdôraznila E. Rovňanová. 

Riaditeľka školy Ľudmila Verčimáková zároveň pripomenula, že žiaci SOŠ obchodu a služieb sú vďaka kvalitnej príprave úspešní na viacerých celoslovenských súťažiach. „V tomto školskom roku u nás študuje 512 stredoškolákov, ktorí sa pripravujú do praxe v 14 učebných a študijných odboroch. Okrem kozmetičiek a kaderníčok máme talentovaných kuchárov, barmanov i cukrárov,“ uviedla.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 12.04.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky