Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

12. apríl 2017

V Čadci otvorili nové učebne pre kaderníčky a kozmetičky

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Čadca 12. apríl 2017

Žilinský župan Juraj Blanár s riaditeľkou Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Čadci Ľudmilou Verčimákovou dnes otvorili novozrekonštruované priestory pre výučbu stredoškolákov v odboroch kaderník a kozmetik. Stavebné práce financoval Žilinský samosprávny kraj a vyžiadali si 196.990 eur. „Podarilo sa nám zmodernizovať priestory v dvoch častiach budovy školy, v ktorých študenti absolvujú praktické vyučovanie, a zároveň tiež zborovňu a bufet. Obnova bola veľmi dôležitá, keďže je potrebné, aby mali žiaci adekvátne učebne odrážajúce aktuálne potreby ich odborov,“ informoval predseda ŽSK s tým, že kraj má v pôsobnosti 59 stredných škôl, z čoho 44 je odborných. „Zdedili sme ich s veľkým modernizačným dlhom, preto každoročne investujeme do ich obnovy, aby sme poskytli žiakom aj učiteľom čo najlepšie podmienky pre teoretickú i praktickú časť vzdelávania,“ doplnil.

Ako uviedla riaditeľka odboru školstva ŽSK Eva Rovňanová, vďaka stavebným úpravám sa zmenila tiež vnútorná dispozícia jednotlivých poschodí. „Odstránila sa časť deliacich priečok a vytvorili sme priestor pre umiestnenie nových učební. Rekonštrukciou prešli i sociálne zariadenia a rozvody vody aj elektroinštalácie,“ dodala. Podľa nej však župa okrem investícií do opráv vyčlenila pre kaderníčky a kozmetičky z rozpočtu ďalších 10-tisíc eur na prístrojové a materiálno-technické vybavenie. „Študentky tak majú k dispozícii špeciálny kozmetický prístroj, chladiaci montovaný box, nové kozmetické a kadernícke kreslá, stoličky či stoly,“ zdôraznila E. Rovňanová. 

Riaditeľka školy Ľudmila Verčimáková zároveň pripomenula, že žiaci SOŠ obchodu a služieb sú vďaka kvalitnej príprave úspešní na viacerých celoslovenských súťažiach. „V tomto školskom roku u nás študuje 512 stredoškolákov, ktorí sa pripravujú do praxe v 14 učebných a študijných odboroch. Okrem kozmetičiek a kaderníčok máme talentovaných kuchárov, barmanov i cukrárov,“ uviedla.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 12.04.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky