Úspešné ženy v Žiline už po druhýkrát

Takmer 50 podnikateliek zo Slovenska sa stretlo na Budatínskom hrade.

 

 

 

 

 

13.9.2018, Žilina Je podnikateľské prostredie naklonené ženám? Ako začať podnikať? Dá sa skĺbiť starostlivosť o rodinu s vlastným biznisom? Aj o tom diskutovali podnikateľky a manažérky, ktoré sa už po druhý krát stretli v Žiline so župankou Erikou Jurinovou.

Takmer 50 podnikateliek zo Slovenska sa stretlo na Budatínskom hrade. Hovorili o úlohe žien v spoločnosti a skúsenostiach v podnikaní. Zmyslom stretnutia je výmena skúseností z vlastného biznisu, ako aj podporiť a motivovať sa navzájom. ,,Jeden z dôvodov, prečo sme túto akciu zorganizovali je, že po prvý krát v histórii Slovenska máme ženu županku, takže to bola taká prvá iniciatíva. Máme tu aj ďalšie spíkerky, manažérky aj dlhoročné podnikateľky a hovorili sme o tom, aké je to byť ženou podnikateľkou na Slovensku,“ uviedla riaditeľka Regionálneho Top centra podnikateliek v Žiline Silvia Milová. Ako ďalej uviedla, stretnutia sa zúčastnili ženy z rôznych oblastí podnikania, od malých podnikateliek, žien vo finančníctve, účtovníctve, až po podnikateľky, ktoré zamestnávajú 30 – 40 zamestnancov.

V diskusii vystúpila aj predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. Podotkla, že doba sa posunula a žena je vnímaná úplne inak, ako pred niekoľkými rokmi. ,,Podnikanie je všeobecne veľmi ťažké, pre mužov aj pre ženy. Ale žena to má, bohužiaľ, v našej spoločnosti ťažšie. Nielen preto, že je žena a chce začať možno veci, do ktorých sa voľakedy púšťali len muži. Ale hlavne preto, že jej viac leží na srdci aj to, ako rodina vníma všetko, čo robí. Deti sú často na prvom mieste a často stojí veľa síl skĺbiť vlastný biznis so starostlivosťou o rodinu,“ dodala.

Žilinský samosprávny kraj úzko spolupracuje s Regionálnym Top centrom podnikateliek v rámci projektu Akadémia začínajúcich podnikateliek. Aj takýmto spôsobom chce Žilinská župa zvýšiť záujem žien o podnikanie a prispieť k ich uplatneniu v biznis sfére Žilinského kraja. Vzdelávací projekt dodnes absolvovalo spolu 55 žien, z ktorých mnohé dosiahli významné úspechy v rôznych oblastiach.

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.09.2018

Sekcie


Jazykové verzie webstránky