12. JÚN 2015

Úradníci sa dali na dobrovoľníctvo. Maľujú ploty v domove sociálnych služieb.

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 12. jún 2015

Aj tento rok sa zamestnanci Žilinskej župy rozhodli podporiť dobrú vec a zapojili sa do dobrovoľníckeho podujatia „Naše mesto“. Už po tretí krát vymenilo sedemnásť úradníkov kostýmy a obleky za pracovný odev a pomáhajú pri maľovaní kovového oplotenia v Domove sociálnych služieb Synnómia na ulici sv. Gorazda v Žiline, v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. „Náš úrad je otvorený novým myšlienkam a nápadom, snažíme sa byť bezbariéroví, a medzi tieto aktivity patrí i dobrovoľnícka činnosť. Preto podporujeme množstvo spolkov a snažíme sa priložiť ruku k dielu aj rukami vlastnými, a to doslova. Stalo sa už peknou tradíciou, že sa k tisíckam dobrovoľníkov na celom Slovensku pripájajú aj naši zamestnanci,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár. Vlani pracovníci župy maľovali priestory Gymnázia na Varšavskej ceste v Žiline, rovnako i rok predtým. Okrem toho v roku 2012 skrášľovali Blatnický hrad odstraňovaním prebytočnej zelene a maľovaním lavičiek a informačných tabúľ. Každoročnú akciu usporadúva pri príležitosti Medzinárodného dňa firemného dobrovoľníctva Nadácia Pontis. Podujatie je typické tým, že spája top manažérov i zamestnancov, ktorí pracujú vedľa seba v rovnakých tričkách a v rovnakých podmienkach.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK