Vincent Hložník v Považskej galérii umenia

Vincent Hložník v Považskej galérii umenia

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 

Týždeň mobility prináša zľavy v prímestských autobusoch

Cestovanie prímestskými autobusmi bude v týždni od 16. do 22. septembra lacnejšie.

 

 

Cestovanie prímestskými autobusmi bude v týždni od 16. do 22. septembra lacnejšie. Žilinský kraj sa aj tento rok zapojí do európskeho týždňa mobility. Zľavy sa budú týkať všetkých cestujúcich, ktorí zaplatia jednosmerné obyčajné cestovné. Cestovanie prímestskými autobusmi, ktoré financuje ŽSK vo verejnom záujme bude lacnejšie o 31 až 47 percent v závislosti od prejdenej vzdialenosti.  Využívaním udržateľných spôsobov dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z nášho kraja príjemnejšie miesto pre život a prácu. ŽSK sa do týždňa mobility so zľavami v prímestských autobusoch zapojil aj minulý rok  a vtedy zaznamenal nárast počtu cestujúcich o 26 percent. Ďakujeme všetkým, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie. 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 09.09.2019

Sekcie


Jazykové verzie webstránky