21. APRÍL 2015

Tretí ročník súťaže v paraolympijskom športe Boccia bude v Ružomberku

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 21. apríl 2015

Trojlístok - centrum sociálnych služieb v Ružomberku v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje Krajské športové hry v športe pre telesne postihnutých - Boccia. Pod záštitou predsedu ŽSK Juraja Blanára sa v štvrtok 23. apríla 2015 v Športovej hale Koniareň v Ružomberku uskutoční už tretí ročník obľúbenej súťaže. Prví hráči otvoria hry o 9.30 h. a počas dňa budú tímy zložené z klientov 15 poskytovateľov sociálnych služieb, ktorých zriaďovateľom je Žilinský kraj, bojovať o pohár žilinského župana.

Boccia je jeden z paraolympijských športov podobný francúzskemu petangu. Umožňuje zažiť skutočné športové súťaženie ľuďom, ktorí sa žiadnemu inému športu venovať nemôžu. Cieľom hry je hodiť alebo iným spôsobom dostať svoju loptu čo najbližšie k hlavnej bielej lopte nazývanej Jack a počas svojich hodov nazbierať čo najvyššie skóre. „V minulom roku sa Krajských športových hier v Boccii v Dolnom Kubíne zúčastnilo 14 našich poskytovateľov sociálnych služieb a v tomto ročníku sme pozvali aj špeciálnych hostí, ktorými budú hráči z Klubu OMD Farfalletta Žilina. Boccii sa venujú profesionálne a zúčastňujú sa mnohých národných a medzinárodných súťaží,“ informovala riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková. Zároveň dodala, že radosť z hry a nadviazanie nových priateľstiev je pre súťažiach na konci omnoho dôležitejšia ako samotný boj o víťazstvo. „Verím, že Krajské športové hry v Boccii ostanú verné svojej tradícii a budú minimálne tak dobré, ak nie lepšie, ako tie predchádzajúce,“ dodala M. Pauková. 

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

               Pozvánka