13. september 2017

Tradičná župná výstava jesene je späť

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 13. september 2017

Aj tento rok pripravili klienti domovov sociálnych služieb (DSS) v pôsobnosti Žilinskej župy tradičnú jesennú výstavu. Priestory foyer Žilinského samosprávneho kraja zaplnilo 27 vystavovateľov z 26 DSS, ktorí pre návštevníkov pripravili unikátne výrobky z dreva, skla, hliny, textilu či papiera. „Výstavu organizujeme už po siedmykrát, keďže ide o výnimočný projekt, ktorý si získal veľkú obľubu a pomáha našim klientom realizovať sa, preniesť ich nápady do reálnej podoby a potešiť tým iných, ktorí si tieto dekorácie či ozdoby kúpia a podporia tak konkrétne domovy sociálnych služieb. Výťažok z nákupu ide totiž späť jednotlivým zariadeniam,“ priblížil žilinský župan Juraj Blanár. Minulý rok sa podľa jeho slov podarilo takýmto spôsobom vyzbierať 1.116,50 eur. Žilinská župa je najväčším poskytovateľom sociálnych služieb v Žilinskom kraji a každoročne investuje do tejto oblasti najviac finančných prostriedkov z vlastného rozpočtu. „Je pre nás dôležité vytvárať našim klientom čo najlepšie podmienky, rekonštruujeme budovy, ktoré sme zdedili s veľkým modernizačným dlhom a postupne obnovujeme vybavenie v jednotlivých domovoch. Klientom ponúkame rôzne formy terapií a jednou z nich je práve aj výroba takýchto výstavných dekorácii,“ dodal J. Blanár.

Ako ďalej doplnila riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková, jesenná výstava je súčasťou série podujatí, počas ktorých klienti DSS vystavujú svoje výrobky aj na veľkonočnej a vianočnej výstave. Minulý rok predstavoval celkový výťažok 4.789,75 eur. „Najobľúbenejšia je vždy vianočná výstava, ponúka nádherné dekorácie so zimnými inšpiráciami. Septembrová výstava zase využíva predovšetkým prírodné materiály a snaží sa navodiť atmosféru blížiacej sa jesene,“ uviedla M. Pauková s tým, že ide o veľkú podporu pre zariadenia sociálnych služieb a ich klientov vďaka procesu vytvárania výrobkov, ktorý im prináša relax, upokojenie a možnosť zmysluplného trávenia času. 

Originálnu jesennú inšpiráciu nájdu návštevníci v priestoroch foyer ŽSK každý pracovný deň od 8.00 do 15.00 h až do 27. septembra, pričom výrobky budú na predaj k dispozícii do 20. septembra.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 03.11.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky