TOP PRODUKT PRE KRAJ

Podpora drobných regionálnych podnikateľov, miestnej ekonomiky, komunitného podnikania, malých farmárov i kvalitných lokálnych producentov potravín.

 

 


FIRMA BIOPEL

Firma s výrobou drevených peliet sídliacou v Kysuckom Lieskovci. Dreveným peletám sa pripisuje aj znak „paliva budúcnosti“. Teda, že palivo je stále dostupné a ekologické, šetrné k prírode a ekonomicky výhodné a je poskytované ľuďom miestnymi výrobcami. 

CHRÁNENÁ DIELŇA PRVOSIENKA

Výrobkami z Prvosienky sa odlíšite od konkurencie, neupadnete do zabudnutia a zároveň máte hrejivý pocit,  že ste  pomohli ľuďom, ktorí to napriek svojmu hendikepu nevzdávajú

http://  

Lekárničky PANACEA

Okrem výroby a kompletizácie lekárničiek a zdravotníckych pomôcok má spoločnosť vlastnú predajňu s autodoplnkami a vlastnú krajčírsku dielňu s výrobou tašiek.

 

TOWEWOOD

Každý kúsok dreva je unikátny, teda aj každý kúsok od nich je jedinečný, vyrobený s precíznosťou a zmyslom pre detail.

Firma PANEX

Táto malá firma sídliaca v Žiline predáva výživové doplnky na podporu zdravia. Ich vízia je priniesť na trh kvalitu. Špecifikujú sa na čisté a zdravé produkty, ktoré neobsahujú žiadne konzervanty a chémiu. 

 

ĎOBKA BAGS

Pani Janka, majiteľka tejto výrobne, si všetko šije sama. Vrámci voľného času sa zúčastňuje akcií určených pre handmade výrobcov. Každý jeden z jej výrobkov je jedinečný a originálny. „Pri jednej farebnej kombinácií sa snažím vyrábať iba jeden kus,“ dopĺňa majiteľka. Pri výrobe vecí používa materiály ako bavlnu, ľan, režné plátno, či korok. 

 

Firma GENTLEJAM

Firma vyrábajúca džemy a omáčky s alkoholom, ktoré si ľudia darujú na špeciálne príležitosti, prípadne ich firmy nakupujú ako darček obchodných partnerov. Majú v sebe od 2- 12% čistého alkoholu. Myšlienka vyrábať džemy a omáčky s priémiovým alkoholom vznikla v júni 2014. Medzičasom získali niekoľko ocenení.

 

Včelnica MELLIFERA

Občianske združenie Včelnica Mellifera. Založili ho traja mladí žilinskí včelári, ktorí si v bývalej záhradkárskej oblasti za Žilinskou univerzitou vybudovali vlastnú včelnicu.

 


Organizácia POME

Organizácia, ktorá sa venuje tvorbe vzdelávacích materiálov, ktorými chce meniť prostredie organizácií a viac ho zamerať na potreby mladých ľudí a aktuálne trendy vo vzdelávaní. Ďalšou súčasťou ich práce je tvorba a design vzdelávacích a poznávacích hier ako sú: eduescaperoom, outdoorové escape room, či citygames.

 

Ručne šité topánky a výrobky z kože

Na mieru ručne šité topánky a doplnky z kože, z čisto prírodných materiálov, ako sú koža, včelí vosk, či niť. Majiteľ začal podnikať v Anglicku, kde vyrábal historickú obuv. Pre viedenské múzeum vyrobil repliku topánok objavených v rakúskom Hallastatte, ktoré pochádzali zo 6. až 4. storočia pred naším letopočtom. Ušil topánky pre film, obul do nich anglických hercov ako Harry Lloyd, ktorý hral v&