21. júl 2016

Svoj autobus môžete sledovať aj na Orave a v Liptove

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 21. júl 2016

Cestujúci prímestskej autobusovej dopravy môžu už viac ako pol roka využívať novú aplikáciu môjbus.sk. Aplikácia poskytla od jej spustenia aktuálne informácie viac ako 200-tisíc záujemcom, ktorí využili tento jednoduchý prístup k údajom o spojeniach v ich okolí. V prvých mesiacoch bola dostupná len pre vozidlá SAD Žilina v regiónoch Horné Považie, Turiec a Kysuce, no toto leto začala prevádzka aj v autobusoch druhého zmluvného prepravcu Žilinskej župy, a to spoločnosti ARRIVA Liorbus v regiónoch Liptov a Orava. Užitočné informácie tak nájdu rýchlo a jednoducho všetci cestujúci v Žilinskom kraji na 218 linkách, ktoré obsluhujú 313 obcí a miest. 

„Pre našich obyvateľov zabezpečujeme prímestskú autobusovú dopravu vo všetkých regiónoch Žilinskej župy a keďže sledujeme neustály pokles počtu prepravených, snažíme sa ich prilákať novými a modernými službami. Jednou z nich je aj táto aplikácia, ktorá výrazne uľahčuje cestovanie,“ zdôraznil predseda ŽSK Juraj Blanár s tým, že pomocou môjbus.sk si každý nájde informáciu, ktorú v danej chvíli potrebuje. „Ak neviete, kedy vám ide najbližší spoj, prípadne ani neviete, ktorým smerom sa vydať na najbližšiu autobusovú zastávku, tieto údaje vám aplikácia behom chvíle vyhľadá. A zároveň vám povie, či má autobus meškanie a kde sa práve nachádza. Cestujúci tak nemusia čakať na zastávke s tým, že nevedia, či ich spoj príde, alebo sa stalo niečo na cestách,“ priblížil ďalej žilinský župan.

Ako informoval riaditeľ odboru dopravy ŽSK Ivan Mokrý, kraj pracuje na modernizácii služieb dlhodobo. „Vo viac ako polovici našich vozidiel je samozrejmosťou klimatizácia, všade sa dá platiť prostredníctvom bezkontaktných čipových kariet a wifi pripojenie má už 72 vozidiel. Denne využije wifi až 6.000 cestujúcich a toto číslo sa postupne zvýši, keďže na jeseň plánujeme bezplatné internetové pripojenie spustiť v ďalších minimálne 30 vozidlách,“ doplnil I. Mokrý. Žilinská župa okrem zvyšovania kvality služieb v autobusoch zároveň financuje stratu dopravcov a rovnako zľavy na cestovnom pre študentov, ťažko zdravotne postihnutých i dôchodcov.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 22.07.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky