24. APRÍL 2015

Súťaž o najlepšiu „selfie“ v Žilinskom kraji vstupuje do finále

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 24. apríl 2015

Žilinská župa vyhlásila na konci marca súťaž pre všetkých milovníkov „selfie“ fotografií ODFOŤSEBASA. Do dnešného dňa sa v štýle „selfie“ odfotilo už 37 záujemcov, ktorí zaslali svoj fotografický autoportrét organizátorom súťaže. Súťažné fotografie sú zverejnené na Facebook stránke Žilinského samosprávneho kraja, ktorej fanúšikovia môžu lajkami podporiť svojich favoritov a pomôcť im tak k výhre nového tabletu. Najviac zástupcov majú regióny Horného Považia a Oravy, po ktorých v tesnom závese nasledujú Kysuce, Turiec a Liptov. Medzi lokalitami Žilinského kraja, s ktorými sa súťažiaci odfotili, dominujú najmä prírodné oblasti v Zákamennom, Vrátnej doline, pri Šútovskom jazere, veža gotického kostolíka na Liptovskej Mare alebo dokonca javornícka bežkárska trasa Semeteš Kamenité. Objavili sa tiež hradné dominanty Oravský hrad a Hrad Strečno a so skupinovou „selfie“ sa zapojili napríklad aj žiaci Obchodnej akadémie v Žiline. Spoločne sa fotkám podarilo zatiaľ vyzbierať až 3 165 lajkov. Súťaž vstupuje do finále a záujemcovia môžu svoje „selfie“ posielať už len do konca apríla, kedy autor fotky s najväčším počtom platných hlasov získa hlavnú cenu – tablet. 
Cieľom súťaže je zviditeľniť krásy Žilinského kraja a vzbudiť záujem mladých o svoj región a výnimočné danosti, ktoré v ňom obyvatelia i turisti Žilinskej župy môžu nájsť. V rámci propagácie natočil ŽSK tento rok aj video, ktoré prezentuje tradičnú slovenskú hudbu a historické a prírodné zaujímavosti kraja, na titulnú pieseň populárneho seriálu Game of Trones v netradičnom poňatí hudobnej skupiny Silvayovcov. Video Žilinského kraja si môžete pozrieť na Youtube kanáli ŽSK: https://www.youtube.com/watch?v=pidrGIcyRAY a hlasovať za najlepšiu „selfie“ na Facebook stránke Žilinský samosprávny kraj.  

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK