27. jún 2016

Súľov zdolalo viac ako tisíc cyklistov

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 27. jún 2016

Rekordná účasť na treťom preteku Žilinskej ŽUPATOUR 2016 odštartovala AUTHOR ŠKODA bikemaratón Súľovské skaly. Tradičný cyklomaratón, ktorý sa stal súčasťou ŽUPATOUR, otvoril vo svojom 18. ročníku štyri trasy po 18, 39, 60 a 86 kilometrov. „Súľovský pretek je jeden z tých najpopulárnejších v našom kraji, a preto ma nesmierne teší, že práve on zastupuje Horné Považie. Trasa bola výborne pripravená a aj keď počasie ukázalo už svoju pravú letnú tvár, v horskom prostredí sa dalo nájsť aj trochu ochladenia a dokonca i blata,“ priblížil atmosféru predseda ŽSK Juraj Blanár, ktorý sa taktiež postavil na štart v originálnom drese v župných farbách.

Ako uviedol koordinátor Žilinskej ŽUPATOUR a zároveň organizátor AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly Slavomír Strečanský, tento rok dosiahla účasť rekordných 1.062 cyklistov. „Veľká vďaka patrí všetkým účastníkom, ktorí aj za takýchto extrémnych podmienok prišli a dokázali prejsť svoje trasy. Tento rok premiérovo viedla trať i cez národnú prírodnú rezerváciu Súľovské skaly, čo bol skvelý zážitok. A poďakovanie patrí, samozrejme, tiež celému organizačnému tímu, vďaka ktorému preteky prebehli bez výrazných problémov,“ doplnil S. Strečanský.

V prvú júlovú sobotu 2. 7. 2016 sa ŽUPATOUR ďalej presunie na Oravský cyklomaratón v Dolnom Kubíne. Záverečný pretek sa v septembri odohrá v Snežnici, kde na ISTROFINAL SNEŽNICKOM MTB maratóne prebehne aj celkové vyhodnotenie s vyhlásením výsledkov v jednotlivých súťažných kategóriách Žilinskej ŽUPATOUR 2016. „Pre víťaza je pripravený unikátny župný pohár a pre všetkých, ktorí sa zúčastnia aspoň štyroch z piatich župných pretekov, sú pripravené originálne cyklodresy,“ dodal J. Blanár.

Všetky informácie o župných pretekoch, výsledkoch a fotogalérie nájdu záujemcovia na oficiálnej webstránke Žilinskej ŽUPATOUR www.zupatour.sk a Facebook stránke „Žilinská ŽUPA TOUR“.


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 27.06.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky