22. jún 2016

Stredoškoláci z Čadce budú mať novú telocvičňu

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 22. jún 2016

Študenti Strednej odbornej školy technickej v Čadci budú môcť hodiny telesnej výchovy tráviť v telocvični. Vďaka investícii Žilinského samosprávneho kraja a grantu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vznikne novostavba priamo v areáli školy. Nadväzovať bude na hlavnú budovu so spojovacou chodbou. „V apríli tohto roka sme na začiatok vyčlenili 400-tisíc eur, k čomu pribudne ďalších 200-tisíc eur získaných z ministerstva školstva. SOŠ technická v Čadci bola jednou z mála škôl, ktoré doteraz telocvičňu nemali, preto bolo naším cieľom vybudovať pre žiakov športovisko na úrovni,“ priblížil predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov v škole vybudujú pre telocvičňu i sociálne zázemie, šatne či posilňovňu. „Predpokladané konečné náklady sú vo výške 845-tisíc eur, ktoré dofinancujeme,“ uviedol žilinský župan.

Ako informoval riaditeľ SOŠ technickej v Čadci František Kajánek, keďže ide o výstavbu úplne novej budovy, samotné práce sa predpokladajú na 15 mesiacov. „Chceme, aby bola telocvičňa moderná a vybavená na úrovni. Podlaha bude drevená palubovka, vo vnútorných priestoroch sa vybuduje kompletná elektroinštalácia, vzduchotechnika a staviteľ by mal klásť dôraz i na vhodnú izoláciu proti vode a vlhkosti, čo je veľmi dôležité,“ zdôraznil F. Kajánek. Telocvičňu budú využívať najmä pri hodinách telesnej výchovy, ale aj v rámci voľnočasových aktivít a krúžkov. Otvorená bude i pre verejnosť.

Verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby bolo vyhlásené začiatkom júna a záujemcovia môžu predkladať svoje ponuky do 7. júla 2016.


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 14.07.2016

Sekcie