Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

30. máj 2016

Stredoškoláci opäť predviedli svoje umenie

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 30. máj 2016

Spolu 17 stredných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja otvorilo dnes v priestoroch foyer Úradu ŽSK tradičnú výstavu Výrobky stredných odborných škôl. Počas piatich dní budú vystavovať svoje práce s kováčskou, remeselníckou, rezbárskou či dekoratívnou tematikou. „Tento rok sme zorganizovali už štvrtý ročník výstavy výrobkov, ktoré pripravili samotní žiaci. Odborné vzdelávanie je, bohužiaľ, z roka na rok menej lákavé, preto chceme ukázať, aké zaujímavé a potrebné veci dokážu naši študenti vyrobiť. Je dobré pochváliť sa talentom a zručnosťou, ktoré máme na našich stredných odborných školách,“ zdôraznil riaditeľ Úradu ŽSK Pavol Holeštiak, pod ktorého záštitou sa výstava koná a potrvá od pondelka 30. mája do piatka 3. júna 2016.

Riaditeľka odboru školstva ŽSK Dana Mažgútová podotkla, že kraj má v pôsobnosti spolu 63 stredných škôl, medzi ktoré patria okrem SOŠ i gymnáziá, akadémie či spojené školy. „Práve odborné vzdelávanie sa snažíme dostať do povedomia mladých čo najviac, aby nám nezanikli dôležité profesie. Počet žiakov síce klesá, no je potrebné prebudiť v nich záujem o tradičné odbory. Na tohtoročnej výstave máme opäť mnoho jedinečných výrobkov, ktoré dokazujú, že naše deti sú talentované, len im treba dať možnosť rozvíjať sa a ukázať, že existujú aj iné odborné smery, nie iba všeobecné vzdelávanie,“ priblížila D. Mažgútová. V tejto súvislosti Žilinská župa pokračuje v nastolenom trende duálneho vzdelávania. Podľa predbežných informácií sa od budúceho školského roka plánuje do systému zapojiť 15 škôl. „Riaditelia oslovili už takmer 90 firiem, z čoho 53 sa chce duálneho vzdelávania zúčastniť. Požadujú takmer 500 žiakov,“ informovala riaditeľka odboru školstva ŽSK. 


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 30.05.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky